California

Hotel California – na cestách ako doma. California je ideálnym vozidlom, v ktorom sa všade cítite ako u vás doma, bez ohľadu na to, či cestujete na dovolenku alebo počas všedných dní. Môžete sa tešiť na úsporné motory, exkluzívnu výbavu interiéru, moderné systémy infotainment a asistenčné systémy a inovatívne mobilné online služby.

Galéria

Pozrite si model California z rôznych perspektív.

Pozrite si model California z rôznych perspektív.

Produktový film

California v akcii.

Zažite prednosti modelu California.

Príjemný pocit ako doma. California ponúka veľký komfort v malom priestore a nadchne vás až štyrmi miestami na spanie, plne funkčným kuchynským kútom a modernými systémami infotainment pre spontánne cesty.

Car-Net
Rádio a navigačné systémy
Kúrenie a klimatizácia
Kuchynský kútik
Komfort spania
Komfortná palubná doska
Mobilné pripojenie

Získate aktuálne informácie počas každej jazdy.

California môže byť vybavená početnými mobilnými online službami. Pripojte k vozidlu váš smartfón prostredníctvom internetu a získate prístup k aktuálnym dopravným správam a ďalším aplikáciám.

Infotainment, ktorý vás nadchne

Príďte do cieľa informovaný a s dobrou náladou.

Či už je to vaša obľúbená hudba alebo spontánne cesty do neznáma: Exkluzívne rádio a navigačné systémy vás nadchnú vďaka intuitívnemu ovládaniu, lepším možnostiam prepojenia a dobrému zvuku.

Individuálne nastavenie teploty

Užite si príjemnú pracovnú klímu.

Moderné klimatizácie regulujú teplotu v interiéri vozidla veľmi jednoducho a aj počas horúcich dní zabezpečia v interiéri príjemne chladivú klímu. Nezávislé kúrenie zabezpečí vo vozidle príjemnú klímu aj počas chladných dní. A vďaka vyhrievaniu čelného skla budete mať na cestu dobrý výhľad v každom počasí.

Plne funkčný

Aj na cestách si jednoducho pripravíte niečo chutné pod zub.

Kuchyňa na kolesách: V modeloch California Coast a Ocean na vás čaká plne funkčný kuchynský kútik s chladiacim boxom, varnou doskou, drezom a ďalšími funkciami.

Na dvoch poschodiach

Zažite maximálny komfort aj pri spaní.

Zmeňte model California vďaka výklopnej streche a jednoduchému ovládaniu na spálňu, ktorá ponúka až štyri miesta na spanie.

Exkluzívne materiály

Čaká vás výnimočná atmosféra interiéru.

Horizontálne línie vonkajšieho dizajnu sa odzrkadľujú aj v interiéri na novom dizajne palubnej dosky. Harmonická súhra medzi dekoratívnymi panelmi, dekoratívnymi lištami a farbami interiéru vytvárajú útulnú atmosféru. Množstvo praktických úložných priestorov dopĺňa ostatné výhody.

Obľúbení spoločníci. Pokrokové asistenčné a bezpečnostné systémy modelu California vás podporujú v kritických situáciách, ako je parkovanie a upozornia vás na nebezpečné situácie.

Bezpečnostné systémy
Parkovacie systémy
Asistenčné systémy
Svetlá
Adaptívna regulácia podvozka DCC
Vysoká úroveň bezpečnosti pri každej jazde

Sú tu vždy pre vás.

S bezpečnostnými systémami v modeli California ste pripravený takmer na všetko: Systémy v prípade potreby zasiahnu a môžu minimalizovať nebezpečenstvo na ceste.

Ostražité

Uľahčia vám parkovanie.

Šikovné parkovacie systémy v modeli California vás pri parkovaní upozornia na prekážky a uľahčujú vám manévrovanie s vozidlom.

Predvídavá

Podpora v kritických situáciách.

Vďaka inteligentným asistenčným systémom jazdíte s modelom California komfortnejšie, pretože vás upozornia na neúmyselné opúšťanie jazdného pruhu alebo únavu.

Výhody dobrej viditeľnosti

Užite si vždy optimálne osvetlenú cestu.

V ponuke sú pre vás diaľkové svetlá s automatickou clonou, svetlomety, ktoré vám cestu osvetlia aj v zlých poveternostných podmienkach.

Individuálny komfort jazdy

Prispôsobte si podvozok podľa každej situácie.

Pre lepšie jazdné vlastnosti vozidla umožňuje adaptívna regulácia podvozka DCC jediným stlačením tlačidla nastaviť normálnu, športovú alebo komfortnú charakteristiku tlmičov.

Úsporná jazda. California disponuje najnovšou generáciou motorov, ktoré spĺňajú emisnú normu Euro 6. Znamená to, že profitujete z mimoriadne nízkej spotreby paliva bez obmedzenia vášho potešenia z jazdy.

Motory
Dvojspojková prevodovka DSG
Pohon všetkých kolies 4MOTION
Výkonné a úsporné

Najmodernejšie motory s nízkou spotrebou.

Každý agregát ponúka mimoriadne nízku spotrebu paliva bez toho, aby obmedzil vašu radosť z jazdy.

Pokrokový

Užite si vysoký komfort jazdy.

Voliteľná 7-stupňová dvojspojková prevodovka DSG radí rýchlostné stupne automaticky, takmer bez citeľného prerušenia hnacej sily, čím výrazne prispieva k vysokému komfortu jazdy. Voliť môžete medzi režimom normal a sport.

Vybavený do zlých poveternostných podmienok

S ním zvládnete aj kopce a jazdu na snehu.

Voliteľný pohon všetkých kolies 4MOTION sa postará o dobrú trakciu, optimálne jazdné vlastnosti a stabilitu v zákrutách v zlých poveternostných podmienkach, napríklad pri jazde v kopcoch a na snehu. Pohon všetkých kolies 4MOTION sa na želanie dodáva aj v kombinácii s automatickou dvojspojkovou prevodovkou DSG a mechanickou uzávierkou diferenciálu - jedinečný koncept pohonu v tejto triede vozidiel.

Dokonale uspokojujúca výbava. California nepatrí k najobľúbenejším vozidlám bezdôvodne. Vďaka jeho mnohým praktickým funkciám ponúka skutočný domov na štyroch kolesách.

Úložný priestor
Svetlomety
Exteriérové prípojky
Sedadlá
Svetlá v zadných dverách a LED svetlá vo výklopnej streche
Kempingový stôl a stoličky
Elektricky sklopné spätné zrkadlá
Šikovne integrované

Objavte praktické možnosti odkladacích priestorov.

Vďaka šatníku a odkladaciemu priestoru, ktorý je integrovaný do stropu máte v modeli California k dispozícii rozmanité možnosti pre uloženie oblečenia, cestovných tašiek a výstroja pre voľný čas.

Intenzívne

Užite si optimálny výhľad.

O dobrý výhľad sa postarajú energeticky úsporné LED svetlomety a ostrekovače svetlometov. Vnútorné spätné zrkadlo s automatickou clonou vás chráni pred nepríjemným oslnením vozidiel jazdiacich za vami.

Jednoducho praktická

Čaká na vás výbava na kempovanie.

Exteriérová prípojka na sprchu vzadu a 230 V vonkajšia zásuvka sa postarajú o to, aby ste boli perfektne vybavený aj na výlet v kempe.

Variabilné

Tešte sa na maximálnu flexibilitu.

Od ergonomických sedadiel pre vodiča a spolujazdca, ktoré sa dajú otáčať o 180° cez elektrické nastavenie v 12 smeroch až po výber vhodných sedadiel v obytnom priestore - k dispozícii máte rozmanité možnosti, ako si model California prispôsobiť podľa vlastných požiadaviek.

Viac svetla

Uľahčia vám nakladanie a vykladanie.

Dve LED svetlá s funkciou stmievania integrované v zadných dverách zabezpečia svetlo v obytnom priestore, keď sa von zotmie. Pri otvorených zadných dverách je osvetlený batožinový priestor a oblasť za vozidlom, čo vám uľahčí nakladanie a vykladanie. LED osvetlenie v sériovo dodávanej výklopnej streche priestor účinne osvetlí a ovláda sa prostredníctvom ľahko dostupných spínačov.

Vo voľnej prírode

Rôzne možnosti pre veľkých a malých.

Kempingový stôl a stoličky sú v modeli California umiestnené v zadných dverách, keď ich nepoužívate a pritom sú vždy k dispozícii.

Nastaviteľné a vyhrievané

Využite ešte väčší komfort.

Spätné zrkadlá sú elektricky nastaviteľné a vyhrievané. Na želanie sú tiež elektricky sklopné. V závislosti od výbavy sú kryty lakované vo farba karosérie.

Ďalšie kroky