Menu
Zatvoriť menu

Nový Multivan

Objavujte výnimočné systémy a funkcie nového modelu Multivan. Zažite viac jazdného komfortu, viac prémiovejšieho charakteru, viac konektivity, viac dizajnu a viac multifunkčnosti. Presvedčte sa sami.

  1. 1.

    Ospravedlňujeme sa za dočasne obmedzenú funkčnosť konfigurátora z dôvodu údržby systému. Vrátiť späť

Objavujte výnimočné systémy a funkcie nového modelu Multivan. Zažite viac jazdného komfortu, viac prémiovejšieho charakteru, viac konektivity, viac dizajnu a viac multifunkčnosti. Presvedčte sa sami.

Nový Multivan

Objavujte výnimočné systémy a funkcie nového modelu Multivan. Zažite viac jazdného komfortu, viac prémiovejšieho charakteru, viac konektivity, viac dizajnu a viac multifunkčnosti. Presvedčte sa sami.

  1. 1.

    Ospravedlňujeme sa za dočasne obmedzenú funkčnosť konfigurátora z dôvodu údržby systému. Vrátiť späť

Cena od (vrátane DPH)
37.788,-
Cena od (bez DPH)
31.490,-
Výkon motora (kW)
110 - 150
kW
Výkon motora (k)
150 - 204
k
Spotreba
6,4 - 9,8
l/100 km
Emisie CO₂
167 - 221
g/km
Hmotnosť brzdeného prívesu
(pri 12% stúpaní)
2.000
kg

Vozidlo ako miesto stretnutia

Nový Multivan je multifunkčné vozidlo, ktoré sa rodinám dokáže hravo prispôsobiť. Exteriér a interiér boli preto kompletne predefinované, samozrejme zo zachovaním DNA modelu Multivan. Pretože vždy oplýva multifunkčnosťou, každodennou univerzálnosťou a všestrannými kvalitami, ponúka siedma generácia teraz ešte viac digitálnych funkcií, inovatívnych mobilných online služieb na vysokej úrovni a inteligentných asistenčných systémov. Nové štandardy nastavuje aj v oblasti jazdného komfortu a dizajnu - a poskytuje mnoho prvkov výbavy, ktoré boli doteraz dostupné len v prémiových vozidlách. Vďaka tomu všetkému predstavuje obľúbené miesto na stretnutia pre celú rodinu.

Špecifické vlastnosti nového modelu Multivan

Dizajn

Čas opäť sa zamilovať

Nový Multivan vizuálne nadväzuje na jasný, nadčasový dizajn svojich predchodcov - no tradičný dizajn interpretuje nanovo. IQ.Light Matrix LED svetlometov2 a podsvietená chrómová lišta3 vpredu vytvárajú nápadité akcenty. Pozornosť upúta tiež výrazné voliteľné dvojfarebné lakovanie karosérie a voliteľné 19-palcové disky z ľahkej zliatiny (budú k dispozícii neskôr), ktoré sú pre Bulli k dispozícii po prvý raz. Nové je tiež: ambientné osvetlenie3 s tridsiatimi farbami svetla. Interiér tak ponorí do úplne nového svetla.

Viac informácií o modeli Multivan

Multifunkčnosť

Funkčnosť, ktorá vás nadchne

Jednou z veľkých, nových silných stránok modelu Multivan sú sklápateľné a ľahko demontovateľné samostatné sedadlá vzadu, ktoré sú o 25 percent ľahšie a dajú sa jednoducho vybrať. Vďaka ním sa rôzne usporiadania sedadiel realizujú ešte rýchlejšie. Usporiadanie sedadiel môžete zmeniť v niekoľkých jednoduchých krokoch - či už chcete usporiadanie tvárou v tvár4 s multifunkčným stolíkom v strede5, všetky sedadlá otočené v smere jazdy alebo s demontovanými vonkajšími sedadlami na jednej strane pre transport elektrobicyklov6. Ďalšia zaujímavosť: Vonkajšie sedadlá v priestore pre cestujúcich sa prvýkrát dodávajú s funkciou vyhrievania7 - takže aj deťom vzadu bude v chladných zimných dňoch príjemne teplo.

Systém samostatných sedadiel

Komfort

Jazda na vysokej úrovni

S novým modelom Multivan jazdíte po meste rovnako pohodlne ako na diaľnici. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete pre krátku (4,98 m) alebo predĺženú verziu (5,18 m), oba modely sú dostatočne nízke pre bežné parkovacie domy, ale dostatočne vysoké vo vnútri na pohodové cesty na dovolenku. Absolútnou novinkou je 1,83 m2 panoramatická presklená strecha8, s ktorou sa výška priestoru pre cestujúcich zväčší o ďalších 34 mm. Aj nakladanie a nastupovanie je teraz oveľa jednoduchšie. Posuvné dvere9 aj dvere batožinového priestoru5 s elektrickým ovládaním môžete otvoriť jednoduchý gestom nohy - bez nutnosti vybrať kľúč z vrecka. Vďaka systémom "Keyless Advanced" a "Easy-Open"10.

Nový Multivan konfigurátor

Konektivita

Tu ladí jedno s druhým

Digitálny kokpit, voliteľný head-up displej, mobilné online služby: nový Multivan má všetko, čo milovníci digitálnych systémov v automobile milujú. A ešte niečo navyše. Pretože prvýkrát je na palube Amazon Alexa11. Vďaka tomu sa nový Multivan premení na inteligentný dom na kolesách. K dobrému zvuku patrí voliteľný prémiový zvukový systém od Harman Kardon. S ním zmeníte sériové rádio s displejom s uhlopriečkou 25,4 cm na audiofilnú sústavu a so službou We Upgrade12 dokonca na navigačný systém. Aj po kúpe vozidla. Pretože so službou We Upgrade12 môžete mnoho atraktívnych funkcií aktivovať prvýkrát v autoservise a stiahnuť ich bezdrôtovo. Okrem funkcií navigačného systému zahŕňa aj viacfarebné ambientné osvetlenie a asistenčné systémy. Mimochodom: Ak svoj Multivan chcete mať pod kontrolou, môžete ho sledovať pomocou aplikácie We Connect13 14 a niektoré funkcie ovládať dokonca na diaľku.

Viac informácií o modeli Multivan

IQ.DRIVE a IQ.Light

Inteligentné systémy

Doba, keď ste museli robiť všetko sami, sú preč. Voliteľný inteligentný asistenčný systém IQ.DRIVE15 v modeli Multivan umožňuje čiastočne automatizovanú jazdu v hustej mestskej alebo prímestskej premávke tým, že dočasne prevezme riadenie, zrýchľuje a spomaľuje.16 Ak je k dispozícii vhodná infraštruktúra, dokáže pomocou voliteľného systému Car2X nadviazať kontakt s ostatnými účastníkmi cestnej premávky. Takže vopred viete, čo vás čaká. IQ. Light Matrix LED svetlomety2 myslia aj za vás. V kombinácii s dynamickou reguláciou diaľkových svetiel "Dynamic Light Assist"2 sa dynamicky zapínajú aj vypínajú a zákrutu osvetlia skôr, ako do nej vojdete.17

Nový Multivan konfigurátor

eHybrid: To najlepšie z oboch svetov

Nový Multivan prichádza s nevídanou paletou pohonov. Teraz je k dispozícii aj s plug-in hybridným pohonom, s ktorým zažijete úplne novú radosť z jazdy. S vhodne nabitou batériou pokryjete priemernú dennú vzdialenosť až 50 km18 v e-režime s čisto elektrickým pohonom a lokálne s nulovými emisiami CO2. Ak ste na cestách dlhší čas, automaticky prejde na účinný spaľovací motor.

Aby ste čo najekologickejšie znížili svoju emisnú stopu CO2, môžete využiť služby e-mobility od We Connect Plus19 14. S nimi máte prehľad o stave nabitia batérie a môžete ju včas nabiť elektrinou z obnoviteľných zdrojov.

Aerodynamika

Nižší odpor vzduchu - nižšie emisie CO2

Multivan je skvelý nielen na ceste, ale aj svojou aerodynamikou. Jeho koeficient odporu vzduchu predstavuje novú úroveň v jeho triede. A znižuje emisie CO2. Pretože každý kilometer emitujete v priemere ešte menej oxidu uhličitého.20 Aby sme dosiahli takú úspora, bol spodok uzavretý čo najhladším krytom. Optimalizovaný balík výbavy vozidla so spojlerom zabezpečuje lepšiu aerodynamiku - a tým aj nižšiu spotrebu.

Recyklácia

Zo starého nové

Plasty sú integrované v každom modernom vozidle. Veľká časť z toho je recyklovaná. V novom modeli Multivan sú recyklované plasty použité okrem iného pri kryte podvozka pre lepšiu aerodynamiku, pri krytoch podbehov a v izolácii hluku. Nájsť ich možno aj v iných komponentoch, napríklad v kryte podlahy. Životné prostredie sa tým menej zaťažuje, pretože je potrebných menej nových surovín.

Dizajn: skvelý

Ocenenie Red Dot Design Award

Hneď ako bol nový Multivan odhalený, už získal prvé ocenenie: "Red Dot Award: Best of the Best" v kategórii "Product Design". Ocenenie sa každoročne udeľuje najlepšie navrhnutým produktom a je jedným z najprestížnejších ocenení v produktovom dizajne. Porota bola nadšená najmä "inovatívnym dizajnom interiéru", ktorý "sprostredkuje úplne nový pocit z priestoru". Presvedčila aj vyvážená kombinácia dizajnových prvkov charakteristických pre "Bulli" so súčasným a sympatickým vzhľadom". Z ocenenia sa veľmi tešíme. Čoskoro sa o tom budete môcť presvedčiť aj vy.

Zdroj: »Red Dot Awards: red-dot.org«

Ocenenie: ABC Award

Nový Multivan spĺňa to, na čo sme ho vyrobili: Štartuje s obvyklou voľnosťou a flexibilitou. Za to, že toto všestranné vozidlo získalo ocenenie »ABC Special Mention« v kategórii »Doprava«, vďačí nielen DNA vozidla Bulli, ale aj ďalšiemu vývoju, ktorý bol vytvorený v spolupráci so zákazníkmi. Najnovšia generácia týmto ocenením dokazuje to, že Volkswagen Úžitkové vozidlá má odpovede na nové výzvy v oblasti dizajnu a technológií.

Zdroj: https://www.abc-award.de/die-gewinner/galerie/detail/37685-t7-bullimultivan.html

Ocenenie: Autonis Design Award

Čitatelia časopisu »auto, motor und sport« mali v 21. ročníku čitateľskej ankety na výber 117 vozidiel v desiatich kategóriách. Nový Multivan sa úspešne presadil v kategórii »Dodávky" spomedzi všetkých automobilových noviniek. Ocenenie? »Autonis Award« za najlepšie dizajnové inovácie roka od časopisu »auto, motor und sport«.

Toto ocenenie je dôležité predovšetkým pre šéfdizajnéra spoločnosti Volkswagen Úžitkové vozidlá Alberta Kirzingera a jeho tím: »Ocenenie Autonis Award je pre nás mimoriadne cenné, pretože ide o voľbu čitateľov. S Bulli sme už niekoľko ocenení od nich získali. No získať ocenenie za najlepší nový dizajn s novým modelom Multivan, je pre nás mimoriadna pocta.«

Zdroj: »auto, motor und sport«, vydanie: 23/2021

Nakonfigurujte si váš nový Multivan

Svoje vysnívané vozidlo si môžete prispôsobiť podľa svojich potrieb – pri výbavách pre Volkswagen Multivan si každý nájde tú svoju. V niekoľkých krokoch si môžete zostaviť svoj nový Multivan: od prevodovky a motor až po farbu, výbavu interiéru a doplnky, ktoré vám uľahčia a spríjemnia život na cestách.

Nový Multivan - viac informácií

Prvý dojem

Všetko, čo potrebujete vedieť o novom modeli Multivan na jednej stránke.

Nový Multivan

Varianty modelu

Objavujte varianty modelu Multivan.

Varianty modelu

Výbava a balíky výbav

Všetky možnosti výbavy a balíkov výbav.

Objavte viac

Technické údaje

Rozmery, konfigurácia sedadiel, pohon - všetko na jednom mieste.

Rozmery a hmotnosť

Fakty a ceny

Všetky informácie na jednom mieste a na stiahnutie.

Cenníky a katalógy

Multimediálna knižnica

Chcete vidieť viac fotografií nového modelu Multivan? Potom navštívte našu novú stránku: multimediálna knižnica.

Mediatéka

Hoppla!
Zdá sa, že váš prehliadač nie je aktuálny. Možno naše webové stránky nebudú fungovať optimálne. Väčšina prehliadačov (ale nie MS Internet Explorer 11 a staršie) stále funguje dobre.

Odporúčame vám aktualizovať webový prehliadač.
Najnovšia verzia môže zabezpečiť dobrý zážitok všade na internete.

Ďakujeme za návštevu,
Váš tím Volkswagen