Menu
Zatvoriť menu

Nový Multivan Varianty modelu

Nový Multivan Varianty modelu

Dávate prednosť klasike alebo modernému štýlu? Uprednostníte výbavu Life alebo Style? Pri variantoch modelov sa vašej túžbe po slobode medze nekladú. Vyberte si svojho favorita zo všetkých stupňov výbavy a dostupného špeciálneho modelu. Krátky alebo dlhý - rozhodnutie je na vás.

Multivan

Prvky výbavy Multivan (výber)

 • Päť samostatných sedadiel (vyberateľné/posuvné)

 • Dvoje posuvné dvere

 • Full LED svetlomety (ECO) a zadné LED svetlá

 • 100 % Shift-by-Wire (DSG)
 • 25,4 cm (10") Infotainment s Digital Cockpit "Basic"
 • Asistent udržiavania jazdného pruhu, Front Assist a GRA

Multivan konfigurátor

Life

Prvky výbavy Life (výber)

 • Sedem samostatných sedadiel (vyberateľné/posuvné)

 • Lakťová opierka (opierky) na vnútornej strane sedadiel (odnímateľná a polohovateľná) v 2. rade sedadiel

 • Elektrická bedrová opierka vpredu

 • 4x nabíjací port USB v priestore pre cestujúcich

 • 4 disky z ľahkej zliatiny "Syracuse" 6,5 J x 16, strieborné

 • Balík"Light&Vision"

Multivan Life konfigurátor

Style

Prvky výbavy Style (výber)

 • Ambientné osvetlenie

 • Poťahy sedadiel "ArtVelours"

 • 3-zónová klimatizácia "Air Care Climatronic

 • "IQ. Light" Matrix LED s podsvietenou mriežkou chladiča
 • 4 disky z ľahkej zliatiny "Dundrod" 6,5 J x 17, čierne, sústružené
 • Posuvné dvere s elektrickým ovládaním

Multivan Style konfigurátor

Voliteľná výbava za príplatok

Panoramatická sklenená strecha

Užite si slnečné lúče počas jazdy

Osobitým voliteľným prvkom modelu Multivan je veľké dvojdielne panoramatické strešné okno2. Siaha od kokpitu až po druhý rad sedadiel. Vďaka nemu pôsobí interiér priestrannejším a svetlejším dojmom bez toho, aby sa prehrieval. Pretože nízkoemisná ochranná vrstva absorbuje až 78 percent slnečného žiarenia.

Multifunkčný stolík

Stôl s mnohými možnosťami

Voliteľný multifunkčný stôl3 je rovnako všestranný ako Multivan. Ako stredová konzola medzi sedadlami vodiča a spolujazdca ponúka tri držiaky na poháre a praktickú otvorenú priehradku. Okrem toho sa v jeho zadnej časti dá uložiť 1,5-litrová fľaša. Ak je v priestore pre cestujúcich potrebný multifunkčný stolík3, možno ho po stredovej koľajničke jednoducho posunúť dozadu, bezpečne upevniť a zložiť. Pod stolíkom tak vznikne ďalší odkladací priestor.

Ambientné osvetlenie

Prispôsobí sa nálade

Len vy rozhodnete, či Multivan zažiari každý deň v inom svetle. Vďaka voliteľnému 30-farebnému ambientnému osvetleniu4 môžete interiér a prístrojovú dosku ponoriť do teplejších alebo chladnejších odtieňov podľa vašich preferencií. Ak milujete dynamickú jazdu, môžete si zvoliť napríklad športové červené osvetlenie. V noci prejdite na upokojujúci modrý odtieň. Vašej kreativite sa medze nekladú.

IQ.Light – Matrix LED svetlomety

Adaptívne svetlá

Voliteľné Matrix LED svetlomety5 nie sú len dizajnovým prvkom, ale sú aj mimoriadne inteligentné a prispôsobujú sa jazdnej situácii. Dôvodom sú individuálne riadené LED diódy. IQ.Light deteguje premávku v protismere a cielene dokáže vypnúť jednotlivé svetelné kužele, aby neoslňoval prichádzajúce vozidlá. Okraj vozovky však zostane dobre osvetlený. Výsledok: výrazne lepšie vidíte, no neoslňujete ostatných účastníkov premávky. Svetelná LED lišta4 v predných partiách ešte viac zvyšuje atraktivitu tohto modelu.

Zadné dvere s elektrickým ovládaním

Automaticky sa otvoria pomocou gesta

Často máte plné ruky vecí. Potom je výhodou, ak na otvorenie dverí stačí urobiť malé gesto nohou. V modeli Multivan ich takto môžete otvoriť a rovno naložiť nákup alebo batožinu. Stačí, ak podržíte nohu pod zadným nárazníkom. Po uložení nákladu môžete elektrické zadné dvere rovnako ľahko zatvoriť stlačením tlačidla. Voliteľná funkcia "Easy Open" a "Easy Close"3 vám ušetrí veľa námahy. A aj trochu času.

Línie výbavy

Nový Multivan Style

Sedíte vyššie ako v mnohých SUV, ale rovnako pohodlne ako v prémiovom vozidle? Potom ste sa pravdepodobne posadili do nového modelu Multivan Style. Z pohľadu vysokej flexibility, funkčnej variability a veľkosti vhodnej pre rodiny sa úroveň jeho výbavy zámerne orientuje na exkluzívne vozidlá vyššej kvality.

Vďaka tomu všetkému predstavuje Multivan Style ideálne vozidlo pre podnikateľov, ktorí častejšie jazdia v meste a jeho okolí. A pre moderných rodičov, ktorí vozia svoje deti do školy a na krúžky.

Multivan Style konfigurátor

Špeciálne vlastnosti Multivan Style

Klimatizácia "Climatronic"

Vždy príjemná klíma

V modeli Multivan Style sa budete cítiť rovnako pohodlne počas horúcich letných dní ako aj počas studených zimných dní. Pretože jeho plne automatická 3-zónová klimatizácia Climatronic5 sa postará o príjemnú klímu ešte pred štartom. Stačí otvoriť aplikáciu We Connect6 7 - a dobre vyvetrať interiér, ak parkujete na slnku. Potom môžete nastaviť individuálnu teplotu pre priestor vodiča, spolujazdca a cestujúcich. Funkcia "Air Care", ktorá je súčasťou sériovej výbavy všetkých klimatizačných systémov, filtruje zo vzduchu väčšinu alergénov napríklad peľ. Takže dýchať sa vám bude ešte ľahšie.

Digital Cockpit "Pro"

Všetko je otázkou nastavení

Zo zvýšeného sedadla vodiča máte vždy dobrý prehľad o dopravnej situácii a všetky dôležité informácie priamo vo vašom zornom poli. Digitálny kokpit "Pro"8 s vysokým rozlíšením, ktorý je elegantne integrovaný do voľne plávajúceho prístrojového panela, vám ponúka širokú škálu nastavení. Vyberte si obľúbenú zobrazenie z troch možností. Alebo "two-eye layout" nakonfigurujte podľa vlastných predstáv. Hudobné tituly s originálnym coverom, telefónne kontakty s uloženými fotografiami, rozhlasové stanice s logom: tu je možné takmer všetko. Dokonca aj prispôsobenie farieb ambientného osvetlenia alebo zobrazenie veľkej navigačnej mapy9.

Poťahy a dekoračné aplikácie

Exkluzívny dizajn interiéru

Interiér modelu Multivan Style robí česť svojmu menu. Priestor vodiča a spolujazdca dotvárajú tmavé dekoratívne aplikácie "Woodgrain Optic"10 inšpirované kvalitnými drevinami, rovnako ako elegantné poťahy sedadiel z mikroflísu. Poťahy "ArtVelours"11 vo svetlom béžovom "Sandwick" a tmavom antracitovom "Raven" vyhotovení pôsobia štýlovo. Výsledkom je interiér, ktorý pôsobí harmonicky a jemne, vďaka jeho dvojfarebnému prevedeniu.

Matrix LED svetlomety a svetelná LED lišta

Dokonale spolu ladia

IQ.Light - Matrix LED svetlomety5 a svetelná LED lišta4 predstavujú špeciálny druh svietiaceho výkričníka. Ten je výstižne integrovaný do hornej časti masky chladiča a spája oba predné svetlomety do jedného kompozičného celku. Výsledok: nezameniteľný svetelný podpis, ktorý už poznáte z iných nových modelov značky Volkswagen. A skvele vyzerajú aj na modeli Multivan Style.

Ambientné osvetlenie

Inteligentný systém

Vkus je veľmi osobná záležitosť. Preto vám ponúkame možnosť si Multivan Style prispôsobiť podľa vášho štýlu až do najmenšieho detailu. Vezmite si napríklad dizajn svetiel. Prostredníctvom dotykového farebného displeja infotainment systému si môžete vybrať svoj obľúbený odtieň náladového osvetlenia z niekoľkých uložených farieb. K dispozícii máte celkovo 30 rôznych farebných odtieňov4. Interiér vášho modelu Multivan Style si môžete osvetliť tak, aby ladil s lakom karosérie.

Nový Multivan Life

Nový Multivan Life disponuje celou paletou výbavy, ktorú potrebujete na každodenné jazdy alebo na pohodové cestovanie. Nový podvozok, ktorý je vo všetkých modeloch Multivan vyladený tak komfortne, ako sa od rodinného vozidla očakáva. Interiér, v ktorom sa budete cítiť príjemne a ktorý si môžete prispôsobiť podľa svojich potrieb. Infotainment systém, ktorý je súčasťou sériovej výbavy všetkých línii výbav a ponúka vám takmer všetko.

A množstvo asistenčných systémov, ktoré vás sprevádzajú na ceste do novej éry. Stručne povedané: v novom modeli Multivan Life sme zamerali všetku pozornosť na komfort jazdy. Aby ste vy a vaši blízki mali na cestách čo najväčšie pohodlie.

Multivan Life konfigurátor

Špeciálne vlastnosti Multivan Life

Sedem sedadiel

Dosť miesta pre veľa sedadiel

Kto by cestoval rád sám, keď so štyrmi, piatimi alebo siedmimi cestovateľmi je to väčšia zábava? Multivan Life ponúka dosť priestoru pre celú rodinu alebo výlet s najlepšími priateľmi. Sedem pohodlných samostatných sedadiel12 je otočených v smere jazdy. Každý chce predsa vidieť, kam vedie cesta. Trojbodové bezpečnostné pásy vrátane napínačov a bočné airbagy zabezpečujú vysokú úroveň pasívnej bezpečnosti.

Light & Vision

Svetlo, keď ho potrebujete

Takmer dobrý výhľad. To sľubuje komfortná funkcia Light & Vision12, niektoré sú ovládané svetelným a dažďovým senzorom. Patria k nim automatické denné svetlá s asistenčnými diaľkovými svetlami a viacstupňový automatický systém stierania, ktorého interval sa priebežne prispôsobuje hustote dažďa. Keď prídete domov, funkcia "Coming home" vám osvetlí cestu k vchodovým dverám. A ak musíte večer narýchlo odísť, váš model Life vás už čaká - so svetlom funkcie "Leaving home".

16“ disky z ľahkej zliatiny „Syrakus"

Exkluzivita v striebornom prevedení

Čo majú spoločné 10-lúčové, elegantné disky z ľahkej zliatiny "Syracuse"13 s komfortom? Na prvý pohľad nič moc. Na druhý veľa. Pretože ich 16-palcový priemer umožňuje obuť pneumatiky s pomerne vysokými bočnicami. A tie vydržia poriadnu záťaž. Napríklad na nízkych obrubníkoch, ktoré prekonáte s väčšími gumy oveľa hladšie. Aj malé nerovnosti na ceste tlmia lepšie. Výsledok: menej nárazov, väčšie pohodlie pri každodenných jazdách.

Šesť USB-C portov

Nabíjanie pre všetkých – vpredu aj vzadu

Dva USB-C porty v kokpite, štyri nabíjacie zásuvky USB-C12 v priestore pre cestujúcich: v modeli Multivane Life si každý člen rodiny môže nabiť svoj smartfón alebo tablet. Bez ohľadu na to, kde sedíte. Táto výbava sa postará o dobrú náladu počas jazdy. A plne nabitú batériu v cieli vašej cesty.

Parkovacie senzory vpredu a vzadu

Pred nárazom pípajú

S viacerými deťmi v aute ľahko stratíte prehľad. Preto je výhodou, ak vás pri parkovaní a cúvaní podporujú sériové parkovacie senzory14. Viaceré snímače monitorujú dráhu jazdy vpredu a vzadu. Ak sa príliš priblížite k prekážke, systém vás na to akusticky aj vizuálne upozorní. Vďaka tomu parkujete s modelom Multivan rovnako jednoducho ako s osobným vozidlom.

Poťahy a dekoračné aplikácie

Dokonale zladené

Interiér modelu Multivan Life nadchne exkluzívnymi materiálmi a ich prvotriednym vypracovaním. Všetky samostatné sedadlá sú pohodlne čalúnené, dokonale tvarované a čalúnené odolnou dvojfarebnou látkou so vzorom "Ribella"15. Farebná kombinácia béžovej "Sandwick" a antracitovej "Raven" prechádza celým interiérom. Výsledkom je harmonický celok, ktorý šikovne zvýrazňuje dekoračný obklad "Dark Silver Brushed"16.

Nový Multivan

Niektorí považujú nový Multivan za klasický základný model. Ich názor rýchlo zmení pohľad na bohatú sériovú výbavu. Pretože aj základná výbava prekvapí mnohými funkciami.

Čo je však pravda: Nový Multivan je ešte lepšie prispôsobený mladým rodičom s malými deťmi. Vďaka použitým materiálom, mnohým odkladacím priestorom a kvalitnému vypracovaniu predstavuje dokonalé univerzálne vozidlo pre bežný život. A dobrou alternatívou pre rodiny, ktoré stále jazdia v sedane alebo kombi.

Multivan konfigurátor

Špeciálne vlastnosti Multivan

Dvoje posuvné dvere

Teraz vo všetkých líniách výbavy

Jedny vľavo, druhé vpravo: prvýkrát sú všetky varianty modelu sériovo vybavené dvoma posuvnými dverami. Vďaka tomu je nový Multivan praktickejší a všestrannejší ako kedykoľvek predtým. Teraz môžete napríklad vaše deti posadiť na sedadlá a pripútať ich bezpečnostnými pásmi z oboch strán. Lezenie do priestoru pre cestujúcich je už minulosťou. Nakladanie a vykladanie je tiež oveľa rýchlejšie. Nákup umiestnite jednoducho tam, kde je ešte miesto - alebo z ktorej strany vozidla máte lepší prístup.

Multifunkčný kožený volant

Príjemný na dotyk

Nový Multivan disponuje podstatne väčším množstvom funkcií ako kedykoľvek predtým. Niektoré z nich môžete ovládať priamo prostredníctvom volantu. Chcete deaktivovať asistenčný systém? Alebo odpovedať na telefonát? Chcete listovať v zozname skladieb? Alebo manuálne radiť rýchlostné stupne? Žiadny problém. Vaše ruky zostanú neustále na volante, ktorý je sériovo potiahnutý príjemnou kožou a vybavený pádlami radenia.

LED svetlomety a zadné svetlá

Upútajú pozornosť

Nový Multivan vidieť už z diaľky. Hlavné LED svetlomety aj zadné LED svetlá sú neprehliadnuteľné - cez deň aj v noci. Predné svetlomety sú však pôsobivé aj z iného dôvodu. Ich subtílny dizajn sa rovná výške čiernej mriežky chladiča a v horizontálnej línii pokračuje smerom von. Výsledok: nový Multivan pôsobí ešte širším dojmom, dizajn predných partií je ešte charizmatickejší a dynamickejší.

„Lane Assist"

Udržiava vozidlo v jazdnom pruhu

Asistent udržiavania vozidla v jazdnom pruhu môže zvýšiť bezpečnosť jazdy počas dlhých jázd a výrazne zvýšiť komfort cestovania. Hneď ako multifunkčná kamera zachytí jazdný pruh, systém sa automaticky aktivuje. Ak sa potom príliš priblížite k bielemu alebo žltému značeniu jazdného pruhu, vozidlo zasiahne do riadenia.17 Akustický signál a ukazovateľ na multifunkčnom displeji vás upozornia na to, aby ste opäť prevzali riadenie.

Digital Cockpit a rádio

Informácie v zornom poli

V modeli Multivan sa pôsobivo presadila digitálna budúcnosť. V strede sa nachádza rádio "Ready 2 Discover" dotykovým farebným displejom s uhlopriečkou 25,4 cm. Tiež by sa dalo povedať: vaše riadiace centrum. Pretože si tu nevolíte len rozhlasový program. Odtiaľto ovládate aj aplikácie smartfónu, aplikácie vozidla, klimatizáciu a mnohé ďalšie funkcie vozidla. Naľavo je umiestnený: digitálny prístrojový panel "Digital Cockpit". Ten poskytuje tiež aktuálne údaje o jazde a ďalšie základné funkcie. To všetko nie je vízia budúcnosti, ale sériová výbava súčasnosti.

Elektrické spätné zrkadlá

Sériovo sklápateľné

Vonkajšie spätné zrkadlá lakované v elegantnej čiernej farbe sa dajú v prípade potreby elektricky nastaviť a samostatne vyhrievať. Po zaparkovaní vozidla a jeho zamknutí pomocou kľúča s diaľkovým ovládaním sa automaticky sklopia obe vonkajšie spätné zrkadlá. Šírka vozidla sa tým zmenší celkovo o 198 mm. Praktické je aj to, že po zotmení vám LED diódy umiestnené na spodnej strane osvetlia cestu k dverám vodiča a spolujazdca.

Nový Multivan - viac informácií

Prvý dojem

Všetko, čo potrebujete vedieť o novom modeli Multivan na jednej stránke.

Nový Multivan

Špecifické vlastnosti

Objavujte špecifické vlastnosti nového modelu Multivan.

Špecifické vlastnosti

Varianty modelu

Objavujte varianty modelu Multivan.

Varianty modelu

Technické údaje

Rozmery, konfigurácia sedadiel, pohon - všetko na jednom mieste.

Rozmery a hmotnosť

Fakty a ceny

Všetky informácie na jednom mieste a na stiahnutie.

Cenníky a katalógy

Multimediálna knižnica

Chcete vidieť viac fotografií nového modelu Multivan? Potom navštívte našu novú stránku: multimediálna knižnica.

Mediatéka

Hoppla!
Zdá sa, že váš prehliadač nie je aktuálny. Možno naše webové stránky nebudú fungovať optimálne. Väčšina prehliadačov (ale nie MS Internet Explorer 11 a staršie) stále funguje dobre.

Odporúčame vám aktualizovať webový prehliadač.
Najnovšia verzia môže zabezpečiť dobrý zážitok všade na internete.

Ďakujeme za návštevu,
Váš tím Volkswagen