Menu
Zatvoriť menu

To je Amarok. Nový pick-up od Volkswagen Úžitkové vozidlá. Technické údaje

To je Amarok. Nový pick-up od Volkswagen Úžitkové vozidlá. Technické údaje

Nový Amarok upúta pozornosť v mnohých oblastiach. Dokonca, aj keď ide o čísla, rozmery a údaje o výkone.

Ten ale narástol

O exkluzívnom dizajne Volkswagen úžitkové vozidlá sa toho popísalo už veľa - okrem výrazných línií a širších ramien sa však zmenilo aj niekoľko ďalších vecí. Napríklad dĺžka. Narástla o 96 mm na 5 350 mm, výška sa zvýšila o 54 mm na 1 884 mm a rázvor sa zväčšil o neuveriteľných 173 mm na 3 270 mm. A šírka? Bez vonkajších spätných zrkadiel je to 1 910 mm - s vonkajšími spätnými zrkadlami 2 208 mm.

Technické údaje

Dĺžka vozidla v mm 5 350
Šírka vozidla bez/ s vonkajšími zrkadlami v mm 1 910/2 208
Výška vozidla v mm 1 884
Rázvor v mm 3 270
Max. ťažné zaťaženie v kg 3 500
Rozmery nákladového priestoru (DxŠxV) 1 651 x 1 584 (1 227 medzi podbehmi kolies) x 525
Priemer otáčania v m 12,93

Viac miesta pre europalety, väčšie statické zaťaženie strechy

Pozýva na naloženie: V novom modeli Amarok je na ložnej ploche medzi podbehmi kolies dostatok miesta na priečne uloženie europalety a jej pripevnenie pomocou kotviacich ôk. Pýtate sa, koľko kilogramov ťažnej sily majú oká? 400 kg! A keď už hovoríme o kilogramoch: Ďalšou novinkou je dynamické zaťaženie strechy 85 kg a statické 350 kg. Nikdy predtým ste si nemohli postaviť stan na krajšom povrchu. Ešte nemáte stan? Potom je čas navštíviť náš obchod s príslušenstvom.

Ťažná kapacita a bezpečnosť prepravy

Pri všetkých automatických prevodovkách je teraz k dispozícii ťažná kapacita až do 3,5 t. Na ložnej ploche, ktorej zadné dvere sú teraz integrované do systému centrálneho zamykania1, udržia kotviace oká až 400 kg náklad v ťahu. A kryt batožinového priestoru má teraz aj elektrické ovládanie: ako rolovací systém, ktorý sa dá ovládať tlačidlom v interiéri, tlačidlom v batožinovom priestore alebo kľúčom od vozidla.

Nové motory, nové prevodovky, nové jazdné režimy

Nový Amarok je vybavený výkonnými motormi s výkonom od 125 kW/170 k a 405 Nm do 177 kW/240 k a 600 Nm. Pokiaľ ide o prevodovku, na výber máte od 6-stupňovej manuálnej prevodovky až po 10-stupňovú automatickú prevodovku Shift-by-Wire, dva rôzne systémy 4MOTION, jeden pripojiteľný pohon všetkých kolies s tromi jazdnými režimami a špičkovú verziu so štyrmi druhmi pohonu. Nové jazdné režimy sú k dispozícii v rôznych počtoch pre všetky modely.

Tri motory

Výkon a výdrž, plynulý chod a účinnosť: motor v modeli Amarok toho musí vydržať veľa - a veľa zvládnuť. K dispozícii sú celkovo tri motory: 4-valcový diesel s výkonom 125 kW/170 k a 405 Nm (ako manuálna prevodovka), 4-valcový diesel s výkonom 151 kW/205 k a 500 Nm (ako manuálna alebo automatická prevodovka) a 3,0-litrový diesel V6 ako automatická prevodovka s výkonom 177 kW/240 k a 600 Nm.

Dva druhy prevodovky

Manuálna alebo automatická prevodovka? Pri modeloch Amarok Life a Amarok Style máte možnosť voľby, zatiaľ čo modely Amarok PanAmericana a Amarok Aventura sú štandardne vybavené 10-stupňovou automatickou prevodovkou s funkciou shift-by-wire. Základná verzia nového modelu Amarok sa dodáva výlučne s manuálnou prevodovkou.

Šesť jazdných režimov

Či už jazdíte s pripojiteľným alebo stálym pohonom všetkých kolies: Až šesť pripojiteľných jazdných režimov vám pomôže suverénne riadiť vozidlo v takmer každej možnej situácii. Okrem známych jazdných režimov "Normal" a "Eco" je, v závislosti od modelu, k dispozícii napríklad aj režim "Slippery" pre spevnené cesty pokryté ľadom alebo snehom a režim "Sand" pre piesok alebo hlboký sneh. "Mud/Ruts" vás podporí v blatistom alebo rozbahnenom teréne a "Load/Trailer" vám pomôže s čímkoľvek, čo je potrebné odtiahnuť.

Viac informácií o modeli Amarok

Amarok - varianty modelov

Nový Amarok sa prezentuje silnými kontúrami v úplne prepracovanom dizajne Volkswagen Úžitkové vozidlá. Jeho tvary sú výraznejšie, kontúry zdôrazňujú jeho nezameniteľný off-road charakter. A má množstvo ďalších nových funkcií.

Varianty modelov

Amarok - technické údaje

Nový Amarok upúta pozornosť v mnohých oblastiach. Dokonca aj keď ide o čísla, rozmery a údaje o výkone.

Technické údaje

Hoppla!
Zdá sa, že váš prehliadač nie je aktuálny. Možno naše webové stránky nebudú fungovať optimálne. Väčšina prehliadačov (ale nie MS Internet Explorer 11 a staršie) stále funguje dobre.

Odporúčame vám aktualizovať webový prehliadač.
Najnovšia verzia môže zabezpečiť dobrý zážitok všade na internete.

Ďakujeme za návštevu,
Váš tím Volkswagen