Menu
Zatvoriť menu

Nový Amarok

To je Amarok.
Nový pick-up od Volkswagen Úžitkové vozidlá.

To je Amarok.
Nový pick-up od Volkswagen Úžitkové vozidlá.

Nový Amarok

To je Amarok.
Nový pick-up od Volkswagen Úžitkové vozidlá.

Cena od (vrátane DPH)
46.800,-
Cena od (bez DPH)
39.000,-
Výkon motora (kW)
151 - 177
kW
Výkon motora (k)
205 - 241
k
Spotreba
8,6 - 10,9
l/100km
Emisie CO₂
0 - 286
g/km
Hmotnosť brzdeného prívesu
(pri 12% stúpaní)
3.500
kg
Užitočné zaťaženie do
1.014
kg

Všetky cesty sú cieľ

Vytvorený pre ľudí, pre ktorých musí vedieť vozidlo viac ako len prejsť z bodu A do bodu B: Amarok predstavuje všestrannosť na štyroch kolesách. S modernou technológiou na palube suverénne zvládne vaše výzvy: Pretože tomuto silnému ťažnému stroju vyhovuje v ťažkých podmienkach takmer každý povrch. Jeho nový, jedinečný dizajn upúta pozornosť všade. Zažite teraz nový Amarok, úspešné spojenie úžitkového vozidla a prémiovej triedy od spoločnosti Volkswagen Úžitkové vozidlá.

Toto je dizajn

Sila, suverenita a obratnosť takmer vo všetkých situáciách - vďaka týmto atribútom je Amarok pick-upom prémiovej triedy Volkswagen Úžitkové vozidlá. Jeho gény majú zakódované vlastnosti do terénu, jeho dizajn zdôrazňuje výnimočné vlastnosti všestranného vozidla: od elegancie modelu Amarok Aventura až po robustnosť modelu Amarok PanAmericana ponúka dizajn exteriéru zvýraznené rozdiely pre každú z piatich línií výbavy. Od rôznych mriežok chladiča až po novo navrhnuté "Styling" lišty alebo športovú lištu a stupačky - nový Amarok nenechá nič na náhodu.

Toto je off-road

Čo robí z nového modelu Amarok pravé čistokrvné terénne vozidlo? Vďaka novej technike, väčšiemu počtu jazdných režimov, airbagom a viac ako 25 asistenčným systémom ponúka lepšiu jazdu v teréne ako predchádzajúci model. Či už ide o varianty karosérie, podvozku, motora alebo prevodovky: Od zmenených rozmerov až po výrazne väčšiu hĺbku brodenia - všetko je tu prispôsobené terénnym schopnostiam vozidla. Vyšší nájazdový uhol a vyššia svetlá výška zabezpečujú väčšiu priechodnosť terénom. Stručne povedané: viac off-road kvalít, väčší off-road pocit - jednoducho viac z modelu Amarok.

Toto je všestrannosť

Či už ide o nakladanie materiálu, ťahanie nákladu alebo prejazd ťažkým terénom. Či už v meste, na vidieku alebo v teréne. Či už ako základná verzia Amarok alebo ako Amarok Aventura - nový Amarok ponúka čistú všestrannosť. Oproti svojmu predchodcovi pritom niekoľkonásobne narástol. Vďaka množstvu inteligentných funkcií poskytuje ešte väčšiu prevádzkovú pripravenosť pri intenzívnejšom zaťažení. Napríklad ťažné zariadenie s ťažnou silou do 3,5 t: teraz k dispozícii pre všetky automatické prevodovky. Alebo nakladacia plocha: ponúka dostatočný priestor v nakladacom priestore medzi podbehmi kolies na priečne uloženie europalety, ktorú možno pripevniť pomocou kotviacich ôk. To - a oveľa viac - z neho robí všestranné úžitkové vozidlo. Vďaka novému komfortnému vybaveniu, viac ako 25 asistenčným systémom, airbagom a mnohým exteriérovým balíkom výbavy je to pick-up, ktorý zažiari pri preprave osôb rovnako ako pri preprave nákladu. Bez ohľadu na to, či sa pohybuje v mestskom prostredí alebo mimo vyjazdených ciest.

Od základnej po prémiovú výbavu: vždy Amarok!

Amarok od Volkswagen Užitkové vozidlá sa postará o to, aby bola práca ešte komfortnejšia - aspoň všetko, čo súvisí s mobilitou a prepravou. Pretože Amarok ponúka v sériovej a doplnkovej výbave prvotriedny komfort v kombinácii s inteligentným infotainmentom a modernými asistenčnými systémami - v oveľa väčšej miere ako jeho predchodca. Pozrite si tu len niektoré z mnohých prémiových funkcií.

Sofistikovaný komfort

Pretože niektoré dni sú dosť ťažké samé o sebe: ponúka Amarok prémiovú výbavu, ktorá vie spríjemniť cestovanie. Napríklad pohodlné sedadlá vpredu s elektrickým ovládaním v 10 smeroch1. Tie sú v modeli Amarok Aventura a Amarok PanAmericana sériovo čalúnené kožou "Savona" alebo "Cricket", zatiaľ čo v modeli Amarok Style sedíte na sedadlá čalúnené Art Velour2. Prístrojová doska a boky dverí v kabíne vodiča nadchnú exkluzívnym koženým vzhľadom3. V kombinácii s multifunkčným volantom4 a harmonickým ambientným osvetlením5 sa jazda sotva môže začať uvoľnenejšie. K tomu prispieva aj nová 10-stupňová automatická prevodovka "Shift by Wire"6, ktorá prenáša výkon nového modelu Amarok efektívne na cestu. Začne zrazu pršať? Chráňte náklad v nákladnom priestore stlačením tlačidla s elektrickým rolovacím krytom7.

Úplne nový dizajn úžitkových vozidiel Volkswagen

Nový Amarok sa prezentuje silnými kontúrami v úplne prepracovanom dizajne Volkswagen Úžitkové vozidlá: Vyšší nájazdový uhol a vyššia svetlá výška zabezpečujú väčšiu priechodnosť terénom. Širší rázvor ako u predchodcu nápadne zvýrazňuje jeho maskulinitu. Vďaka stylingovým možnostiam Volkswagen môžete na mnohých miestach uskutočniť svoje vlastné predstavy a navyše si môžete vybrať zo širokej škály možností, ako vozidlu dodať osobný charakter. Priestor pre svoje individuálne preferencie máte od ôsmich lakov karosérie dostupných vo všetkých líniách výbavy až po prvky výbavy, ako je športová lišta pre Amarok Aventura a Styling lišty pre modely Amarok Life, Amarok Style a voliteľne pre Amarok PanAmericana.

Infotainment & konektivita

Vyzerá to dobre: Digitálny kokpit s uhlopriečkou 20,32 cm (8") alebo voliteľnou uhlopriečkou 31,24 cm (12,3")8 a mobilné online služby9 - nový Amarok ide aj v digitálnom svete novými trendami. Prostredníctvom veľkého farebného dotykového displeja ovládate mnoho funkcií vozidla, ale aj digitálne rádio. Funkcia "Online navigácia" je v ponuke na želanie. Využívajú sa pritom údaje uložené v navigačnom systéme. Okrem toho sa prostredníctvom zabudovanej karty SIM využívajú údaje zo servera/online, napríklad na výpočet aktuálnej dopravnej situácie. Balík VW Connect navigácia zahŕňa okrem iného aj online aktualizované navigačné mapy, aktuálne dopravné informácie pre Európu a prístup k niektorým špeciálnym cieľom. A vďaka prémiovému zvukovému systému od spoločnosti Harman Kardon10 s ôsmimi špičkovými reproduktormi, subwooferom a neuveriteľným hudobným výkonom 640 W si aj vaše uši užijú najvyššiu úroveň hudobného pôžitku. Keď už hovoríme o počúvaní: vďaka balíku VW Connect Basic11 sa dá Amarok teraz ovládať hlasými pokynmi ešte lepšie. Pomocou aplikácie We Connect ID. App/Volkswagen App12 vo vašom smartfóne môžete ovládať mnohé funkcie vozidla cez smartfón.

Jazdné režimy a asistenčné systémy

Viac jazdných režimov znamená viac možností: Predkonfigurované jazdné režimy nového modelu Amarok podporujú vodičov v niekoľkých fázach v špeciálnych situáciách v teréne a pri rôznych poveternostných podmienkach a stave cesty. Viac ako 25 asistenčných systémov, z ktorých viac ako 20 je na palube modelu Amarok úplne nových, poskytuje na želanie dodatočný komfort jazdy. Napríklad Park Assist Plus13. Pretože, aj keď v teréne máte problémy s parkovacími miestami málokedy, v mestskom prostredí to môže byť natesno. Je dobré mať plne automatického parkovacieho asistenta, ktorý vozidlo manévruje aj na úzke parkovacie miesto. Systém dokáže rozpoznať voľné parkovacie miesto a vykonať parkovací manéver14. Vy musíte len sledovať proces parkovania a v prípade potreby zasiahnuť. V komplikovaných situáciách je užitočné tiež zobrazenie okolia vozidla "Area View"15. Umožňuje viacero pohľadov s kamerami na všetkých štyri strany vrátane 360° pohľadu zhora14. Často jazdíte po viacprúdových cestách v meste alebo na diaľnici? Potom je pre vás veľmi užitočný asistent zmeny jazdného pruhu16: pomocou LED svetla v príslušnom vonkajšom spätnom zrkadle dokáže upozorniť14 na vozidlá približujúce sa zozadu alebo nachádzajúce sa v mŕtvom uhle. Vďaka týmto a mnohým ďalším asistenčným systémom je jazda s modelom Amarok nielen lepšia, ale aj uvoľnenejšia.

Toto je Amarok. Nový pick-up od Volkswagen Úžitkové vozidlá

Nový Amarok bol od základu prepracovaný. Vďaka modernej technike a prepracovanému dizajnu kombinuje obvyklú robustnosť s novým komfortom z prémiového segmentu. Jeho všestrannosť ho robí výnimočným - a všestrannosť sa prejavuje aj v mnohých príplatkových prvkoch a balíkoch výbavy. Máte tak ešte viac možností, nájsť si svoje vysnívané vozidlo.

Viac svetla!

V modeli Amarok sa používajú výhradne LED svetlomety. Od modelu Amarok Style sú dostupné aj zadné svetlá s technológiou LED. Výnimočnou novinkou modelov Amarok Style, Amarok PanAmericana a Amarok Aventura sú "IQ.Light" Matrix LED svetlomety s dynamickou reguláciou dosahu svetiel. V závislosti od vašich želaní a vybavenia sú k dispozícii celkovo nasledujúce technológie:

  • "IQ.Light" Matrix LED svetlomety

  • LED svetlomety

  • LED-/ halogénové zadné svetlá

  • LED hmlové svetlá

  • Osvetlenie okolia

  • LED svetlá v kargo boxe

Rock & Road & Roll

Kolesá dodávajú každému vozidlu individuálny charakter. Preto je pre nový Amarok k dispozícii aj nová paleta kolies a pneumatík. Páčia sa vám silné? Alebo elegantné? Alebo možno skôr do terénu? Na výber máte od 16" oceľových diskov až po 21" hliníkové disky17 a pneumatiky All Terrain až do veľkosti 18''18.

Ako si sadnete, tak jazdíte

Vďaka väčšej vzdialenosti medzi sedadlami má teraz päť dospelých osôb v dvojkabíne výrazne viac priestoru. A to nie je všetko: od 6-smerovo nastaviteľného sedadla pre vodiča (4-smerového pre spolujazdca) v základnom modeli Amarok až po 10-smerovo nastaviteľné sedadlá s elektrickým ovládaním v modeloch Amarok PanAmericana a Amarok Aventura si vždy pohodlne sadnete. Keď už hovoríme o priestore: tešiť sa môžete na viac odkladacích priestorov vrátane dodatočnej odkladacej schránky, odkladacích vreciek na operadlách a viacerých odkladacích možností pod zadnými sedadlami.

Prináša farbu do terénu

Nový Amarok sa dodáva v ôsmich lakoch: čistá biela ako základná farba, čierna Midnight Black, svetlomodrá Bright Blue, svetlosivá Light Grey, tmavosivá Dark Grey, sýtočervená Deep Red a béžová Bright Beige tvoria metalické farby. Modrá Mid Blue je exkluzívna farba značky Volkswagen Úžitkové vozidlá.

Rovnako komfortné ako dôležité: asistenčné systémy

Nový Amarok bol od základu prepracovaný. Vďaka modernej technike a prepracovanému dizajnu kombinuje obvyklú robustnosť s novým komfortom z prémiového segmentu. Jeho všestrannosť ho robí výnimočným - a všestrannosť sa prejavuje aj v mnohých príplatkových prvkoch a balíkoch výbavy. Máte tak ešte viac možností, nájsť si svoje vysnívané vozidlo.

Komfortné asistenčné systémy

Parkovacie senzory vpredu/vzadu

Pri parkovaní dokáže zvukovým signálom upozorniť na rozpoznané prekážky vpredu a vzadu14 a tiež vizuálne zobraziť vzdialenosť od prekážok na displeji.

Asistent jazdy v jazdnom pruhu (Lane Assist)

Asistent udržiavania jazdného pruhu kombinuje rôzne komponenty a zahŕňa upozornenie na nechcené opustenie jazdného pruhu, udržiavanie vozidla v jazdného pruhu a detekciu únavy. Prostredníctvom multifunkčnej kamery dokáže14 rozpoznať vlastný jazdný pruh a regulovaným zásahom do riadenia korigovať neúmyselné opustenie jazdného pruhu od rýchlosti 60 km/h. Vodič môže byť varovaný súčasne výstražným tónom a upozornením na multifunkčnom displeji.

Inteligentný tempomat

Automaticky dokáže dodržiavať rýchlostné obmedzenia, napríklad pri prejazde cez miesto dočasných prác na ceste, a po zrušení obmedzenia opäť zrýchliť na pôvodne nastavenú rýchlosť14.

Adaptívny tempomat ACC (Active Cruise Control)

Pomáha14 udržiavať správny odstup od vozidla pred vami a po krátkom zastavení v dopravnej zápche alebo v mestskej premávke sa dokáže znovu rozbehnúť. Zatiaľ čo adaptívny tempomat ACC+ je k dispozícii pre automatické prevodovky, s ktorým je možné vozidlo úplne zastaviť, pre manuálne prevodovky sa dodáva normálny adaptívny tempomat ACC. Pri brzdení je potrebné včas podradiť, aby nedošlo k vypnutiu motora.

Parkovací asistent (Park Assist Plus)

Plne automatický parkovací asistent vás podporuje pri parkovaní a vyparkovaní14. Parkovanie na pozdĺžne parkovacie miesta zvládne vo viacerých ťahoch. Po zaradení spätného chodu vozidlo prevezme riadenie vozidla. Vodič len ovláda pedál akcelerátora a brzdový pedál, sleduje proces parkovania a v prípade potreby zasiahne. Systém vás podporí aj pri cúvaní z parkovacieho miesta. Ak vodič pri kritickom priblížení iného vozidla nereaguje na výstražný tón, môže dôjsť k zabrzdeniu vozidla.

 

Front Assist

Asistent núdzového brzdenia, ktorý je v EÚ štandardom, sa vždy dodáva spolu s funkciou núdzového brzdenia v meste, podporou vyhýbania sa a asistentom pri odbočení. "Front Assist" dokáže pomocou senzorov detegovať chodcov, cyklistov a vozidlá v smere jazdy a upozorniť vodiča na rozpoznané nebezpečné situácie14. Ak vodič nezareaguje včas, môže systém vykonať automatické núdzové brzdenie a v kritických situáciách podporiť vyhýbací manéver14. Asistenčný systém dokáže rozpoznať hroziacu kolíziu a reagovať aktivovaním bŕzd, aby spomalil alebo zastavil vozidlo pred nárazom, aby v najlepšom prípade zabránil kolízii14.

Pri odbočovaní s aktivovaným smerovým svetlom monitoruje asistent pri odbočovaní prejazd cez ľavý jazdný pruh a v kritických situáciách dokáže vozidlo zastaviť14.

Asistenčné systémy podporujúce vodiča

Regulácia diaľkových svetiel (Light Assist) / Dynamický asistent svetiel

Kamera na čelnom skle nepretržite analyzuje premávku pred vozidlom a protiidúce vozidlá14. Systém Light Assist automaticky zapne diaľkové svetlá od určitej rýchlosti. Voliteľné "IQ.Light" Matrix LED svetlomety optimálne osvetľujú cestu a okraj vozovky. Ak sa k vám približuje vozidlo v protismere, systém "Dynamic Light Assist"14, 19 zatieni okolie protiidúceho vozidla vypnutím jednotlivých svetelných lúčov. Intenzita diaľkových svetiel sa tým zníži len mierne a odbremení vás od prepínania medzi diaľkovými a stretávacími svetlami. Hneď ako vozidlo prejde okolo vás, diaľkové svetlá sa opäť rozsvietia na plný výkon.

"IQ.Light" Matrix LED svetlomety

Ak je váš Amarok vybavený voliteľnými "IQ.Light" Matrix LED svetlometmi, profitujete z toho nielen vy, ale aj vozidlá v protismere. "IQ.Light" Matrix LED svetlomety ponúkajú dynamickú reguláciu diaľkových svetiel, statické svetlo do zákrut a zvýšenie komfortu zlepšením osvetlenia blízkej strany pri cúvaní14.

Pohľad na okolie vozidla (Area View)

Funkcia Area View poskytuje vodičovi pohľad okolie vozidla, čo môže byť užitočné najmä pri manévrovaní alebo parkovaní. Môžete si vybrať viacero pohľadov zo štyroch kamier na všetkých stranách vozidla - vrátane 360° pohľadu na vozidlo z vtáčej perspektívy.

Elektronický stabilizačný systém

Protiblokovací systém môže zabrániť zablokovaniu kolies, napríklad v prípade brzdenia, a tým zachovať manévrovateľnosť vozidla.14 Elektronický stabilizačný program môže zabrániť nedotáčavosti alebo pretáčavosti selektívnym brzdením jednotlivých kolies.14

Detekcia únavy

Dokáže zaregistrovať stratu koncentrácie vodiča a upozorniť ho na to v priebehu piatich sekúnd akustickým signálom, ako aj vizuálnym odporúčaním na združenom prístroji urobiť si prestávku14. Ak si vodič neurobí prestávku počas nasledujúcich 15 minút, upozornenie sa zopakuje.

Kontrola tlaku vzduchu v pneumatikách

Informuje vodiča o aktuálnom tlaku v pneumatikách pred a počas jazdy a môže upozorniť na pokles tlaku14. V každom kolese sú snímače, ktoré prostredníctvom prijímača poskytujú informácie o tlaku a teplote.

Asistent upozornenia na nesprávny smer jazdy

Pomocou rozpoznávania dopravných značiek upozorní vodiča, že vchádza na diaľnicu z nesprávnej strany14.

Digitálne služby a aplikácie

VW Connect Basic

S balíkom "VW Connect Basic" vám Volkswagen poskytuje užitočné mobilné online služby pre vaše vozidlo, v súčasnosti aj online hlasové ovládanie. Volkswagen Úžitkové vozidlá v budúcnosti rozšíri ponuku o ďalšie mobilné online služby a bude vás o tom včas informovať.

VW Connect Navigation

Balík "VW Connect Navigation" vám ponúka ďalšie mobilné online služby pre vaše vozidlo. Lepšiu orientáciu umožňuje napríklad integrovaná navigácia, aktuálne dopravné informácie pre Európu a prístup k určitým bodom záujmu (POI).

Viac informácií o modeli Amarok

Amarok - varianty modelov

Nový Amarok sa prezentuje silnými kontúrami v úplne prepracovanom dizajne Volkswagen Úžitkové vozidlá. Jeho tvary sú výraznejšie, kontúry zdôrazňujú jeho nezameniteľný off-road charakter. A má množstvo ďalších nových funkcií.

Varianty modelov

Amarok - technické údaje

Nový Amarok upúta pozornosť v mnohých oblastiach. Dokonca aj pri číslach, rozmeroch a údajoch o výkone.

Technické údaje

Hoppla!
Zdá sa, že váš prehliadač nie je aktuálny. Možno naše webové stránky nebudú fungovať optimálne. Väčšina prehliadačov (ale nie MS Internet Explorer 11 a staršie) stále funguje dobre.

Odporúčame vám aktualizovať webový prehliadač.
Najnovšia verzia môže zabezpečiť dobrý zážitok všade na internete.

Ďakujeme za návštevu,
Váš tím Volkswagen