Menu
Zatvoriť menu

Elektromobilita Náš cieľ: komplexná ponuka pre udržateľnú mobilitu

Elektromobilita Náš cieľ: komplexná ponuka pre udržateľnú mobilitu

Chceme dosiahnuť udržateľne čistejšiu a efektívnejšiu mobilitu - dokonca komplexne. ID. Buzz je dobrým príkladom tohto prístupu. Takto pomáhame zatraktívniť prechod na elektromobilitu, ktorá zohľadňuje klímu, a vďaka komplexným službám koncernu Volkswagen môžeme našim zákazníkom ponúknuť takmer všetko: od inovatívnych e-modelov až po inteligentné riešenia nabíjania a udržateľnú recykláciu.

Cena od (vrátane DPH)
65.976,-
Cena od (bez DPH)
54.980,-
Max. užitočný výkon (kW)
150
kW
Max. užitočný výkon (k)
204
k
30 minútový výkon (kW)
70
kW
30 minútový výkon (k)
95
k
Spotreba
20,9
kWh/100km
Emisie CO₂
0
g/km
Hmotnosť brzdeného prívesu
(pri 12% stúpaní)
1.000
kg
Užitočné zaťaženie do
510
kg

Maximálny dojazd WLTP7:

cca. 420 km

Doba nabíjania 5 % až 80 %8:

cca. 30 min.

Inovatívna mobilita s ID. Buzz

360° elektromobilita


Preberáme zodpovednosť za náš podiel v hodnotovom reťazci našich vozidiel a zaviazali sme sa k Parížskej klimatickej dohode - s cieľom stať sa do roku 2050 spoločnosťou s neutrálnou bilanciou emisií CO₂1. ID. Buzz je prvé vozidlo značky Volkswagen Úžitkové vozidlá, ktoré bolo od základu vyvinuté ako elektronický model. Stane sa základným stavebným prvkom nášho komplexného ekosystému 360° elektromobility. Pretože naše ciele môžeme dosiahnuť len vtedy, ak budeme komplexne konať v súlade s udržateľnou mobilitou. Preto dodávame ID. Buzz našim zákazníkom nielen s neutrálnou bilanciou emisií CO₂, ale ponúkame aj vhodnú voliteľnú domácu nabíjaciu stanicu wallbox, napr. ID. Charger4. Ak sa ID. Buzz nabíja 100 % obnoviteľnou energiou, prispieva tým tiež k ochrane klímy. ID. Buzz tak zmení našu spoločnosť a našu mobilitu - udržateľným spôsobom.

Pohodlné nabíjanie doma s vlastným wallboxom

Pretože k elektromobilu patrí individuálny, udržateľný ekosystém, ktorý sa prispôsobuje vašej mobilite. Aby ste mohli nabíjať pohodlne doma, môžete si zaobstarať voliteľný ID. Charger2 - inteligentnú a výkonnú nabíjaciu stanicu wallbox. Modely "Connect" a "Pro" sú vybavené pripojením na internet a prostredníctvom aplikácie ich možno ovládať aj na diaľku.

Nabíjanie doma

Nabíjanie na cestách: pohodlné a flexibilné

Zatiaľ čo predtým ste kvôli doplneniu paliva museli vyhľadať čerpaciu stanicu, ID. Buzz môžete nabíjať vtedy, keď ho nepoužívate - dokonca aj na cestách. Môže to byť na nabíjacom stojane pri práci, na verejnej nabíjacej stanici na diaľnici, pred supermarketom, v parkovacom dome, v susedstve u priateľov alebo na vašom súkromnom domácom nabíjacom stojane. Maximálny nabíjací výkon pri bežnom nabíjaní striedavým prúdom (AC) je 11 kW. Maximálny nabíjací výkon rýchlonabíjacích staníc s jednosmerných prúdom (DC) je až 170 kW a nabitie batérie z 5 % na 80 % trvá približne 30 minút3. Aby bol proces nabíjania v budúcnosti ešte jednoduchší, stačí, vďaka funkcii Plug & Charge4, pripojiť nabíjací kábel a nabíjanie sa spustí. Vaše autentifikačné údaje sa pri tejto technológii uložia raz vo vozidle. Nabíjacia stanica vás potom automaticky rozpozná, čo zvyšuje vás komfort pri nabíjaní vozidla. Od roku 2022 je táto technológia čiastočne k dispozícii a prostredníctvom certifikovanej ISO normy sa bude postupne zavádzať, aby ste v budúcnosti mohli využívať čoraz viac nabíjacích staníc Plug & Charge4. Tam, kde nie je k dispozícii nabíjanie Plug & Charge4, môžete naďalej pohodlne používať nabíjaciu kartu We Charge2 alebo proces nabíjania spustite prostredníctvom funkcie We Charge v aplikácii We Connect ID.5 Vyúčtovanie je tiež automatické - pohodlné a transparentné. Na vyhľadanie bezplatnej nabíjacej stanice z viac ako 310 000 nabíjacích miest v celej Európe, jednoducho použite inteligentnú nabíjaciu službu We Charge. S ID. Buzz tak prídete kamkoľvek uvoľnene, vďaka jednej z najväčších a najrýchlejšie rastúcich nabíjacích sietí v Európe.

Batérie a recyklácia: zaručená dlhá životnosť

Na rozdiel od spaľovacích motorov nepotrebujú elektromotory takmer žiadnu údržbu, pretože v nich nie sú žiadne diely náchylné na opotrebovanie, napríklad ozubený remeň, a nie je potrebná ani výmena oleja. Výsledkom sú dlhšie intervaly kontrol, to znamená menší počet návštev servisu a nižšie náklady za údržbu. Moderné elektromobily, ako je ID. Buzz, sú navrhnuté na dlhú prevádzku. Preto sa veľa potenciálnych zákazníkov zvyčajne pýta: Ako dlho vydrží batéria? Lítium-iónová vysokonapäťová batéria modelu ID. Buzz má vysokú hustotu energie a výkonu. Je tiež bezúdržbová, má vysokú cyklickú stabilitu a nízke samovybíjanie. Na životnosť však majú vplyv faktory, ako je počet a typ nabíjania (AC/DC), dodržiavanie limitov nabíjania alebo teplota okolia. Časom to nevyhnutne vedie k menšiemu dojazdu.

S novým modelom ID. Buzz ste stavili na vysokú kvalitu. Pri lítium-iónovej vysokonapäťovej batérii garantujeme minimálne 70 % pôvodnej kapacity batérie po ôsmich rokoch alebo po prejdení 160 000 kilometrov6. Staré batérie však nekončia v odpade. Práve naopak: môžu významne prispieť k ešte väčšej udržateľnosti našej komplexnej stratégie. Patrí tu takzvaný projekt druhého života, pri ktorom sa batérie po skončení ich životnosti vo vozidle používajú napríklad na uloženie elektrickej energie. Zároveň sa snažíme recyklovať vysoký podiel surovín pri ich zhodnocovaní. Napríklad až 97 percent surovín na výrobu batérií, ako je nikel, meď a lítium, už vieme získať späť v našej pilotnej prevádzke v závode v meste Salzgitter.

Viac informácií o vysokonapäťovej batérii

Hoppla!
Zdá sa, že váš prehliadač nie je aktuálny. Možno naše webové stránky nebudú fungovať optimálne. Väčšina prehliadačov (ale nie MS Internet Explorer 11 a staršie) stále funguje dobre.

Odporúčame vám aktualizovať webový prehliadač.
Najnovšia verzia môže zabezpečiť dobrý zážitok všade na internete.

Ďakujeme za návštevu,
Váš tím Volkswagen