Menu
Zatvoriť menu

Elektromobilita Náš cieľ: mobilita, ktorá je nielen elektrifikovaná, ale aj udržateľná

Elektromobilita Náš cieľ: mobilita, ktorá je nielen elektrifikovaná, ale aj udržateľná

Aby sme dosiahli spoločné klimatické ciele, je potrebné znížiť emisie CO2 aj v oblasti dopravy. Na dosiahnutie tohto cieľa uplatňujeme komplexný prístup: chceme, aby bola mobilita ekologickejšia, efektívnejšia a udržateľnejšia. ID. Buzz Cargo je dobrým príkladom tejto komplexnej stratégie. Od inovatívneho elektromobilu cez inteligentné riešenia nabíjania až po udržateľnú recykláciu: našim zákazníkom chceme ponúknuť takmer všetko na jednom mieste, aby sme im zatraktívnili prechod na ekologickú elektromobilitu.

Cena od (vrátane DPH)
61.284,-
Cena od (bez DPH)
51.070,-
Max. užitočný výkon (kW)
150
kW
Max. užitočný výkon (k)
204
k
30 minútový výkon (kW)
70
kW
30 minútový výkon (k)
95
k
Spotreba
20,7
kWh/100 km
Emisie CO₂
0
g/km
Hmotnosť brzdeného prívesu
(pri 12% stúpaní)
1.000
kg
Užitočné zaťaženie do
636
kg

Max. dojazd WLTP6:

cca. 420 km

Doba nabíjania 5 % až 80 %7:

cca. 30 min.

Komplexne premyslená: moderná elektromobilita v 360° prístupe


Zmena klímy predstavuje obrovské výzvy pre životné prostredie, prírodu a spoločnosť. Preto sme sa zaviazali k Parížskej klimatickej dohode a stanovili si ambiciózne ciele. Preberáme zodpovednosť za náš podiel v hodnotovom reťazci našich vozidiel a do roku 2050 sa chceme stať spoločnosťou s neutrálnou bilanciou emisií CO₂1. Pretože naše ciele dosiahneme len vďaka komplexne udržateľnému správaniu sa. V rámci nášho 360° prístupu k elekromobilite chceme každý prvok premeniť v čo najväčšej miere na CO2 neutrálny - od ťažby surovín a dodávateľského reťazca až po výrobu, používanie a recykláciu. Ako pri modeli ID. Buzz Cargo: prvej dodávke značky Volkswagen Úžitkové vozidlá, ktorá bola od základu vyvinutá ako elektrický model - od prvého náčrtu až po finálnu úpravu. Preto dodávame ID. Buzz Cargo našim zákazníkom nielen s neutrálnou bilanciou emisií CO₂, ale budú s ním môcť aj lokálne jazdiť s nulovými emisiami CO2. Pre používanie služobných vozidiel existuje vhodná voliteľná domáca nabíjacia stanica wallbox, napr. ID. Charger Pro2. Ak sa ID. Buzz Cargo nabíja 100 % obnoviteľnou energiou, prispieva tým tiež k ochrane klímy. ID. Buzz tak zmení našu spoločnosť a našu mobilitu - udržateľným spôsobom.

 

Vlastná nabíjacia stanica wallbox: inteligentné nabíjanie doma

Pretože k elektromobilu patrí individuálny, udržateľný ekosystém, ktorý sa prispôsobuje vašej mobilite. Aby ste mohli nabíjať pohodlne doma, môžete si zaobstarať voliteľný ID. Charger2 - inteligentnú a výkonnú nabíjaciu stanicu wallbox. Modely "Connect" a "Pro" sú vybavené pripojením na internet a prostredníctvom aplikácie ich možno ovládať aj na diaľku.

Mobilný po celej Európe: pohodlné nabíjanie na cestách

ID. Buzz Cargo robí vašu komerčnú mobilitu ešte flexibilnejšou. Pretože novú elektrickú dodávku môžete nabíjať vtedy, keď je zaparkovaná - dokonca aj na cestách: napríklad na verejnej nabíjacej stanici na diaľnici, pred supermarketom alebo obchodom so stavebninami, v parkovacom dome alebo na ulici u zákazníka. Maximálny nabíjací výkon rýchlonabíjacích staníc s jednosmerných prúdom (DC) je až 170 kW a nabitie batérie z 5 % na 80 % trvá približne 30 minút3. Aby bol proces nabíjania v budúcnosti ešte jednoduchší, stačí, vďaka funkcii Plug & Charge4, pripojiť nabíjací kábel a nabíjanie sa spustí. Vaše autentifikačné údaje sa pri tejto technológii uložia raz vo vozidle. Nabíjacia stanica vás potom automaticky rozpozná, čo zvyšuje vás komfort pri nabíjaní vozidla. Od roku 2022 je táto technológia čiastočne k dispozícii a prostredníctvom certifikovanej ISO normy sa bude postupne zavádzať, aby ste v budúcnosti mohli využívať čoraz viac nabíjacích staníc Plug & Charge4. Prístup môžete mať k celkovo viac ako 310 000 nabíjacím bodom po celej Európe, ako aj k najväčšej európskej sieti rýchleho nabíjania IONITY. Bezplatné nabíjacie stanice môžete ľahko a pohodlne vyhľadať pomocou aplikácie Charge&Fuel.

Nabíjanie vo firme: individuálne riešenia prispôsobené pre vašu mobilitu

Klimaticky uvedomelý, inovatívny a praktický: ID. Buzz Cargo uľahčuje prechod na modernú komerčnú elekromobilitu. Z toho hneď vyplýva otázka: Aké riešenia nabíjania sú potrebné v priestoroch firiem? S vhodnou nabíjacou stanicou wallbox, napríklad voliteľným ID. Charger Pro2, môžete nabíjať ID. Buzz Cargo pohodlne počas pracovného času alebo cez noc. Vďaka meraniu elektrickej energie s certifikátom MID umožňuje inteligentný a výkonný ID. Charger Pro2, okrem iného, profesionálny digitálny prístupový a fakturačný systém. Ak potrebujete ID. Buzz Cargo nabíjať rýchlejšie, pretože ho počas dňa používate napríklad na doručovanie, možno zvážite kúpu výkonnejšej rýchlonabíjacej stanice. Chcete na jednom mieste nabíjať viacero elektromobilov - a ponúknuť túto možnosť aj návštevám? Potom vám pomôže inštalácia manažmentu záťaže. Pri veľkých vozových parkoch zabezpečuje inteligentná technológia to, aby sa dostupný nabíjací výkon optimálne rozdelil medzi všetky nabíjané elektromobily. Takto možno ušetriť vysoké náklady na rozšírenie pripojenia do siete a zabrániť zaťaženiu v špičkách, ktoré by viedli k zvýšeniu ročného poplatku za služby. Mimochodom: strecha vašej firemnej budovy je ideálnym miestom pre fotovoltaický systém, ktorý bude napájať vlastné nabíjacie stanice. Takto môžete používať nielen ID. Buzz Cargo zvlášť ohľaduplne k životnému prostrediu, ale aj trvalo prispieť k odľahčeniu elektrickej siete a stať sa tak nezávislejším od vývoja cien elektrickej energie.

Batérie a recyklácia: zaručená dlhá životnosť

Dlhšie intervaly servisných kontrol, menej návštev servisu a nižšie náklady za údržbu: na rozdiel od spaľovacích motorov si elektromotory nevyžadujú takmer žiadnu údržbu. Pretože nemajú žiadne diely, ktoré podliehajú opotrebovaniu, napríklad ozubený remeň, a tiež nemusíte meniť olej. Keďže moderné elektromobily, ako napríklad ID. Buzz Cargo, sú vytvorené na dlhú prevádzku, jediná otázka, ktorá potenciálnych zákazníkov zaujíma, je: Ako dlho vydrží batéria? S ID. Buzz Cargo stavíte na vysokú kvalitu. Pri lítium-iónovej vysokonapäťovej batérii garantujeme čistú využiteľnú kapacitu 70 % počas ôsmich rokov alebo do 160 000 kilometrov jazdy5. Batéria má vysokú hustotu energie a vysoký výkon. Tiež má vysokú cyklickú stabilitu, nízke samovybíjanie a je bezúdržbová.

Počet a typ nabíjania (AC/DC), dodržiavanie limitov nabíjania alebo teplota okolia sú faktory, ktoré majú vplyv na životnosť batérií. Časom to nevyhnutne vedie k menšiemu dojazdu. To však neznamená, že sa staré batérie vyhadzujú. Práve naopak: môžu významne prispieť k ešte väčšej udržateľnosti našej komplexnej stratégie. Patrí tu takzvaný projekt druhého života, pri ktorom sa batérie po skončení ich životnosti vo vozidle používajú napríklad na uloženie elektrickej energie. Zároveň sa snažíme recyklovať vysoký podiel surovín pri ich zhodnocovaní. Napríklad až 97 percent surovín na výrobu batérií, ako je nikel, meď a lítium, už vieme získať späť v našej pilotnej prevádzke v závode v meste Salzgitter.

Vysokonapäťová batéria

Hoppla!
Zdá sa, že váš prehliadač nie je aktuálny. Možno naše webové stránky nebudú fungovať optimálne. Väčšina prehliadačov (ale nie MS Internet Explorer 11 a staršie) stále funguje dobre.

Odporúčame vám aktualizovať webový prehliadač.
Najnovšia verzia môže zabezpečiť dobrý zážitok všade na internete.

Ďakujeme za návštevu,
Váš tím Volkswagen