Inovatívne asistenčné systémy

Sledujú jazdu a robia preventívne opatrenia

Nový Caddy je vybavený mnohými asistenčnými systémami, ktoré v kritických situáciách zasiahnu, aby každá jazda skončila tak uvoľnene, ako začala.

Asistent pri vyparkovaní vozidla "Rear Cross Traffic Alert"1

Asistent, ktorý vás podporuje, keď z parkovacieho miesta vychádzate cúvaním. Systém dokáže monitorovať cestu, zaregistrovať približujúce sa objekty a pomocou automatického zásahu brzdiacej sústavy zabrániť potenciálnym kolíziám.

Film o asistenčných systémoch prezentuje model Crafter.

Adaptívny tempomat ACC 2.0 s funkciou "Stop and Go"1 3

Pomáha udržiavať správny odstup od vozidla pred vami a po krátkom zastavení v dopravnej zápche alebo v mestskej premávke dokáže vozidlo opäť rozbehnúť. 

Film o asistenčných systémoch prezentuje model Crafter.

"Trailer Assist" Asistent manipulácie s prívesom1 2

Zjednodušuje riadenie prívesu pri manévrovaní na priečne parkovacie miesto alebo pri precíznom cúvaní.

Emergency Assist1

Dokáže znížiť nebezpečenstvo pri zdravotných problémoch vodiča. V prípade, že vodič za volantom nevykazuje žiadnu aktivitu pokúsi sa ho systém prebrať výstražným tónom a rozkývaním vozidla. Potom zaháji bezpečné a kontrolované zastavenie vozidla.

Systém "Travel Assist" s funkciou "Emergency Assist"1 3

Pre uvoľnené riadenie vozidla na dlhé trasy kombinuje adaptívny tempomat ACC 2.0, asistenta udržania jazdného pruhu "Lane Assist" a systém "Emergency Assist".

Systém sledovania okolia "Front Assist"1

Deteguje chodcov, cyklistov a vozidlá v smere jazdy a vodiča varuje pred nebezpečnými situáciami. Ak vodič nereaguje včas, začne automaticky núdzovo brzdiť a v kritických situáciách vykoná vyhýbacím manévrom.

Asistent zmeny jazdného pruhu "Side Assist"1

Prostredníctvom LED ukazovateľov vo vonkajších spätných zrkadlách varuje pred vozidlami, ktoré sa približujú zozadu alebo sa nachádzajú v mŕtvom uhle.

Čiastočne autonómna jazda1 4

Kombinuje funkcie najnovšej generácie asistenčných systémov vrátane asistenta udržania jazdného pruhu "Lane Assist"1 4, "Side Assist"1, asistenta manipulácie s prívesom "Trailer Assist"1 2 a ACC 2.01 3.

V rámci možností daných systémom.

Do ponuky bude zaradené neskôr.

Len v kombinácii s dvojspojkovou prevodovkou DSG.

Vodič musí byť neustále pripravený na vypnutie asistenčného systému a vždy je zodpovedný za obozretné riadenie vozidla.

Zavrieť
Menu
Zatvoriť menu
Hoppla!
Zdá sa, že váš prehliadač nie je aktuálny. Možno naše webové stránky nebudú fungovať optimálne. Väčšina prehliadačov (ale nie MS Internet Explorer 11 a staršie) stále funguje dobre.

Odporúčame vám aktualizovať webový prehliadač.
Najnovšia verzia môže zabezpečiť dobrý zážitok všade na internete.

Ďakujeme za návštevu,
Váš tím Volkswagen