Menu
Zatvoriť menu

Nová California

Model si budete môcť objednať pravdepodobne od leta 2024

  1. 1.

    Nová California zatiaľ nie je uvedená do predaja. Vrátiť späť

Úplne prepracovaná cestovateľská mobilita: nová California

California. Celosvetovo najúspešnejší cestovný automobil od divízie Volkswagen Úžitkové vozidlá je už desaťročia synonymom pre kempingovú mobilitu pri zachovaní každodennej všestrannosti. Nová California posúva toto dedičstvo ďalej. Inovatívne riešenia, nová platforma, nový koncept interiéru, nové funkcie: nová California je spoľahlivým partnerom na každý deň ako aj plnohodnotným cestovným automobilom pre takmer všetky mysliteľné dobrodružstvá.    

3-priestorový koncept s letnou kuchyňou

Nová California je štandardne vybavená dvomi posuvnými dverami - takto sa toto vozidlo ľahšie stane súčasťou vášho každodenného života a cestovateľského dobrodružstva. Posuvné dvere na strane spolujazdca zabezpečujú príjemné nastupovanie. Dodatočné posuvné dvere na strane vodiča umožňujú spolu s úplne novo koncipovanou kuchynskou linkou a vonkajším vyklápacím stolíkom rôzne možnosti varenia a stolovania v exteriéri. Kuchynská linka s plynovým varičom a drezom je umiestnená priamo pri posuvných dverách. Chladnička je prístupná zvonku, ako aj zvnútra a vďaka voliteľnej markíze je chránená voči slnku a dažďu. Tento druhý vstup výrazne rozširuje ponuku priestoru a robí z nového modelu California takmer trojizbový byt. 

Vysoko flexibilné sedenie

Veľkorysé kempovanie: Elektrická parkovacia brzda nahradila ručnú brzdu a umožňuje vytvoriť priechod medzi sedadlami vodiča a spolujazdca (obe otočné a výškovo nastaviteľné3) smerom do priestoru pre cestujúcich. Za sedadlom vodiča je dosť miesta - napríklad pre PortaPotti (prenosné chemické WC). Dve ľahko vyberateľné alebo posúvateľné samostatné sedadlá v priestore pre cestujúcich zabezpečia rýchlo a jednoducho viac priestoru pre dlhé predmety, napríklad surf. Dodatočne ponúkajú väčšiu flexibilitu a väčší komfort vďaka funkcii spania a integrovaným zásuvkám.

Inteligentné kempovanie

Digitálne funkcie, inovatívne mobilné online služby na vysokej úrovni a inteligentné asistenčné systémy. V novom modeli California sú užitočné prvky súčasťou sériového vybavenia. Prostredníctvom aplikácie California6, novej služby In-Car App6 a novej ovládacej jednotky vozidla na C-stĺpiku s 12,7 cm (5") veľkým dotykovým displejom môžete ovládať jednotlivé funkcie obytného vozidla, napríklad klimatizáciu v priestore pre cestujúcich, vyhrievanie interiéru pomocou nezávislého kúrenia, ambientné osvetlenie5 (po obvode stropu) a veľa ďalších.

Viac slobody aj v každodennom živote

Nový model California definuje štandardy nielen v oblasti kempovania. Inteligentnými inováciami zaujme aj v bežnom živote. Posuvné dvere na strane vodiča a spolujazdca zvyšujú nielen bezpečnosť pri nastupovaní, ale výrazne uľahčujú aj každodenný život. Behanie okolo auta s nákupmi? Tomu je koniec. Naplnenie chladničky7 priamo zvonku? Žiadny problém. Ľahšie samostatné sedadlá v priestore pre cestujúcich, ktoré sa dajú jednotlivo posúvať alebo vyberať, aby ste mohli prepravovať väčšie predmety? Funguje to rýchlo a jednoducho. Mimoriadne skvelé funkcie pre všetkých, ktorí chcú rýchlo prejsť z režimu mobilnej kancelárie na voľný čas. 

Hoppla!
Zdá sa, že váš prehliadač nie je aktuálny. Možno naše webové stránky nebudú fungovať optimálne. Väčšina prehliadačov (ale nie MS Internet Explorer 11 a staršie) stále funguje dobre.

Odporúčame vám aktualizovať webový prehliadač.
Najnovšia verzia môže zabezpečiť dobrý zážitok všade na internete.

Ďakujeme za návštevu,
Váš tím Volkswagen