Asistenčné systémy

Usilovní pomocníci s panoramatickým výhľadom

Každý, kto je často na cestách, musí zvládnuť zlé poveternostné podmienky a mnohé kritické dopravné situácie. Skvelé je, že s Multivan 6.1 na to nie ste sami.

Asistent stabilizácie pri bočnom vetre1

Vietor môže fúkať, ako len chce. Asistent stabilizácie pri bočnom vetre predstavuje čiastkovú funkciu elektronického stabilizačného systému a pri silnom nárazovom bočnom vetre pomáha automatickým zásahom prostredníctvom bŕzd. Video v nemeckom jazyku k asistenčnému systému prezentuje ako príklad model Crafter.

Ochrana bokov vozidla1

Užite si v modeli Multivan 6.1 dokonalú bezpečnosť. Ochrana bokov vozidla monitoruje priestor po bokoch vozidla a optickými a akustickými signálmi upozorňuje, v rámci možností daných systémom, na kritickú vzdialenosť k prekážkam alebo ľuďom. Video v nemeckom jazyku k asistenčnému systému prezentuje ako príklad model Crafter.

Asistent udržania jazdného pruhu "Lane Assist"1 2

Voliteľný asistent udržania jazdného pruhu "Lane Assist" koriguje smer jazdy pri neúmyselnom opustení jazdného pruhu a súčasne upozorňuje vodiča výstražným tónom a textovou správou na displeji palubného počítača. Video v nemeckom jazyku k asistenčnému systému prezentuje ako príklad model Crafter.

Adaptívny tempomat ACC¹

Adaptívny tempomat ACC prispôsobuje rýchlosť automobilu voči vpredu idúcemu vozidlu a udržiava vodičom prednastavenú rýchlosť a vzdialenosť. Tento asistenčný systém zahŕňa systém sledovania priestoru pred vozidlom "Front Assist".

"Front Assist" a City Emergency Brake¹ ² ³

Používa radarový snímač pre zistenie situácií, kedy je vzdialenosť od vozidla vpredu kritická a pomáha skrátiť brzdnú dráhu. Systém upozorní vodiča optickým a akustickým signálom a tiež výstražným pribrzdením na nebezpečnú situáciu.

¹ Voliteľná výbava za príplatok.
² V rámci možností daných systémom.
³ Do 30 km/h.

Kontrola tlaku vzduchu v pneumatikách¹

Upozorňuje na zmenu tlaku v niektorej z pneumatík a informuje vodiča na nutnosť skontrolovať tlak vzduchu v pneumatikách.

 

Systém pre rozpoznanie dopravných značiek¹

Rozpoznáva dopravné značky v premávke a informuje vodiča o aktuálnej dopravnej situácii.

 

Asistent zjazdu z kopca¹ 

Postará sa o reguláciu otáčok motora a zásahom do brzdovej sústavy zabezpečí kontrolovaný a bezpečný zjazd z kopca, ak je to nutné.

V rámci možností systému.

Vodič musí byť vždy pripravený prevziať kontrolu nad vozidlom a vždy je zodpovedný za riadenie vozidla.

Importér si vyhradzuje právo zmeny obsahu a cien. Všetky ceny sú uvedené v € s DPH. Zobrazené modely sú len ilustračné a môžu sa líšiť v jednotlivých detailoch výbavy. Podrobnejšie informácie Vám poskytnú naši predajcovia Volkswagen Úžitkové vozidlá.

Zavrieť
Menu
Zatvoriť menu

Multivan 6.1

Hoppla!
Zdá sa, že váš prehliadač nie je aktuálny. Možno naše webové stránky nebudú fungovať optimálne. Väčšina prehliadačov (ale nie MS Internet Explorer 11 a staršie) stále funguje dobre.

Odporúčame vám aktualizovať webový prehliadač.
Najnovšia verzia môže zabezpečiť dobrý zážitok všade na internete.

Ďakujeme za návštevu,
Váš tím Volkswagen