Parkovací asistenti

Keď sa dovolenka začne už pri parkovaní

V modeli Grand California vás podporuje mnoho inovatívnych systémov pre bezpečné parkovanie, vyparkovanie a manévrovanie s vozidlom.

Parkovací asistent "ParkAssist"1

Parkovací asistent "Park Assist" umožňuje automatické zaparkovanie na niekoľko ťahov na pozdĺžne parkovacie miesta. Po zaradení spiatočky preberá ovládanie riadenia. Vodič ovláda iba spojku, pedál akcelerátora a brzdu.

"Blind Spot monitor" s funkciou vyparkovania1

Blind Spot monitor s funkciou vyparkovania varuje vodiča akustickým signálom, keď pri cúvaní z parkovacieho miesta na cestu rozozná iné vozidlo, ktoré sa k nemu približuje na kritickú vzdialenosť. Ak by vodič nereagoval, systém dokáže brzdením zmierniť následky kolízie alebo jej v optimálnom prípade zabrániť.

"Trailer Assist" Asistent manipulácie s prívesom (bez obr.)1

Zjednodušuje riadenie prívesu pri manévrovaní na priečne parkovacie miesto alebo pri precíznom cúvaní k nakladacím rampám a iným cieľom. Vodič musí len zaradiť spätný chod, stlačiť tlačidlo parkovacieho asistenta a pomocou ovládača nastavenia vonkajších spätných zrkadiel nastaviť smer, ktorým sa má príves pohybovať.

Cúvacia kamera "Rear View" (bez obr.)1

Cúvacia kamera "Rear View" zjednodušuje parkovanie zobrazovaním priestoru za vozidlom na displeji rádia alebo navigačného systému3. Dodatočné statické čiary zjednodušujú proces parkovania.

Ochrana bokov vozidla (bez obr.)1

Užite si bezpečnosť v modeli Grand California: ultrazvukové senzory monitorujú boky vozidla a opticky a akusticky vás upozornia na kritickú vzdialenosť od stĺpov, stien a pohybujúcich sa objektov, ako sú chodci.

1 V rámci možností daných systémom

Zavrieť
Menu
Zatvoriť menu

Grand California

  1. 1.

    Ospravedlňujeme sa za dočasne obmedzenú funkčnosť konfigurátora z dôvodu údržby systému. Vrátiť späť

Hoppla!
Zdá sa, že váš prehliadač nie je aktuálny. Možno naše webové stránky nebudú fungovať optimálne. Väčšina prehliadačov (ale nie MS Internet Explorer 11 a staršie) stále funguje dobre.

Odporúčame vám aktualizovať webový prehliadač.
Najnovšia verzia môže zabezpečiť dobrý zážitok všade na internete.

Ďakujeme za návštevu,
Váš tím Volkswagen