Asistenčné systémy

Inovatívne a zvyšujúce bezpečnosť

Na neprehľadných miestach a úzkych lesných cestách, v úzkych uličkách alebo pri silnom nárazovom vetre na diaľnici: v modeli Grand California vás v kritických situáciách podporujú mnohé inovatívne asistenčné a bezpečnostné systémy. Aby ste do cieľa prišli bezpečne a uvoľnene.

Adaptívny tempomat ACC1 
Adaptívny tempomat ACC prispôsobuje rýchlosť vášho automobilu automaticky rýchlosti vpredu idúceho vozidlu a udržiava od neho vopred nastavený odstup.

Asistent udržania jazdného pruhu "Lane Assist"1

Vďaka nemu zostane Grand California v jazdnom pruhu: Asistent udržania jazdného pruhu "Lane Assist" koriguje smer jazdy pri neúmyselnom opustení jazdného pruhu a súčasne upozorňuje vodiča výstražným tónom a textovou správou na displeji palubného počítača.

Asistent stabilizácie pri bočnom vetre1

Vietor môže duť, ako chce: Asistent stabilizácie pri bočnom vetre predstavuje jednu z mnohých funkcií elektronického stabilizačného systému a pomáha pri silnom bočnom nárazovom vetre automatickým zásahom prostredníctvom brzdovej sústavy.

Asistent regulácie diaľkových svetiel "Light Assist"

Asistent regulácie diaľkových svetiel "Light Assist" automaticky prepína medzi stretávacími a diaľkovými svetlami, aby neoslnil vodičov idúcich pred vami alebo v opačnom smere jazdy. Pri rýchlosti nad 60 km/h a v úplnej tme zapne automaticky diaľkové svetlomety.

1 V rámci možností daných systémom
2 Do 30 km/h
3 Len v kombinácii s navigačným systémom "Discover Media"
4 Len v kombinácii s pohonom všetkých kolies 4MOTION

Zavrieť
Menu
Zatvoriť menu

Grand California

Hoppla!
Zdá sa, že váš prehliadač nie je aktuálny. Možno naše webové stránky nebudú fungovať optimálne. Väčšina prehliadačov (ale nie MS Internet Explorer 11 a staršie) stále funguje dobre.

Odporúčame vám aktualizovať webový prehliadač.
Najnovšia verzia môže zabezpečiť dobrý zážitok všade na internete.

Ďakujeme za návštevu,
Váš tím Volkswagen