Asistenčné systémy

Inovatívne a zvyšujúce bezpečnosť

Na neprehľadných miestach a úzkych lesných cestách, v úzkych uličkách alebo pri silnom nárazovom vetre na diaľnici: v modeli Grand California vás v kritických situáciách podporujú mnohé inovatívne asistenčné a bezpečnostné systémy. Aby ste do cieľa prišli bezpečne a uvoľnene.

Adaptívny tempomat ACC1 
Adaptívny tempomat ACC prispôsobuje rýchlosť vášho automobilu automaticky rýchlosti vpredu idúceho vozidlu a udržiava od neho vopred nastavený odstup.

Asistent udržania jazdného pruhu "Lane Assist"1

Vďaka nemu zostane Grand California v jazdnom pruhu: Asistent udržania jazdného pruhu "Lane Assist" koriguje smer jazdy pri neúmyselnom opustení jazdného pruhu a súčasne upozorňuje vodiča výstražným tónom a textovou správou na displeji palubného počítača.

Asistent stabilizácie pri bočnom vetre1

Vietor môže duť, ako chce: Asistent stabilizácie pri bočnom vetre predstavuje jednu z mnohých funkcií elektronického stabilizačného systému a pomáha pri silnom bočnom nárazovom vetre automatickým zásahom prostredníctvom brzdovej sústavy.

Asistent regulácie diaľkových svetiel "Light Assist"

Asistent regulácie diaľkových svetiel "Light Assist" automaticky prepína medzi stretávacími a diaľkovými svetlami, aby neoslnil vodičov idúcich pred vami alebo v opačnom smere jazdy. Pri rýchlosti nad 60 km/h a v úplnej tme zapne automaticky diaľkové svetlomety.

1 V rámci možností daných systémom
2 Do 30 km/h
3 Len v kombinácii s navigačným systémom "Discover Media"
4 Len v kombinácii s pohonom všetkých kolies 4MOTION

Zavrieť
Menü schließen

Grand California

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Ihr Volkswagen Team