Asistenčné systémy

Inovatívne a zvyšujúce bezpečnosť

Na neprehľadných miestach a úzkych lesných cestách, v úzkych uličkách alebo pri silnom nárazovom vetre na diaľnici: v modeli Grand California vás v kritických situáciách podporujú mnohé inovatívne asistenčné a bezpečnostné systémy. Aby ste do cieľa prišli bezpečne a uvoľnene.

Adaptívny tempomat ACC1 
Adaptívny tempomat ACC prispôsobuje rýchlosť vášho automobilu automaticky rýchlosti vpredu idúceho vozidlu a udržiava od neho vopred nastavený odstup.

Asistent udržania jazdného pruhu "Lane Assist"1

Vďaka nemu zostane Grand California v jazdnom pruhu: Asistent udržania jazdného pruhu "Lane Assist" koriguje smer jazdy pri neúmyselnom opustení jazdného pruhu a súčasne upozorňuje vodiča výstražným tónom a textovou správou na displeji palubného počítača.

Asistent stabilizácie pri bočnom vetre1

Vietor môže duť, ako chce: Asistent stabilizácie pri bočnom vetre predstavuje jednu z mnohých funkcií elektronického stabilizačného systému a pomáha pri silnom bočnom nárazovom vetre automatickým zásahom prostredníctvom brzdovej sústavy.

Asistent regulácie diaľkových svetiel "Light Assist"

Asistent regulácie diaľkových svetiel "Light Assist" automaticky prepína medzi stretávacími a diaľkovými svetlami, aby neoslnil vodičov idúcich pred vami alebo v opačnom smere jazdy. Pri rýchlosti nad 60 km/h a v úplnej tme zapne automaticky diaľkové svetlomety.

1 V rámci možností daných systémom
2 Do 30 km/h
3 Len v kombinácii s navigačným systémom "Discover Media"
4 Len v kombinácii s pohonom všetkých kolies 4MOTION

Zavrieť
Menu
Zatvoriť menu

Grand California

  1. 1.

    Ospravedlňujeme sa za dočasne obmedzenú funkčnosť konfigurátora z dôvodu údržby systému. Vrátiť späť

Hoppla!
Zdá sa, že váš prehliadač nie je aktuálny. Možno naše webové stránky nebudú fungovať optimálne. Väčšina prehliadačov (ale nie MS Internet Explorer 11 a staršie) stále funguje dobre.

Odporúčame vám aktualizovať webový prehliadač.
Najnovšia verzia môže zabezpečiť dobrý zážitok všade na internete.

Ďakujeme za návštevu,
Váš tím Volkswagen