Menu
Zatvoriť menu

Svetová premiéra: Nový ID. Buzz & ID. Buzz Cargo

Svetová premiéra: Nový ID. Buzz & ID. Buzz Cargo

Vitajte v ID. rodine: Nový čisto elektrický model ID. Buzz a ID. Buzz Cargo

Prístav v Hamburgu vytvoril kulisu pre svetovú premiéru vozidiel ID. Buzz a ID. Buzz Cargo. Zoznámte sa s novým modelom ID. Buzz - pozrite si video zo svetovej premiéry:

Spustiť video

Herec Ewan McGregor sa stal ambasádorom značky Volkswagen

 

Ewan McGregor je skvelou posilou nášho tímu a je vášnivým fanúšikom značky Volkswagen. Má vlastnú zbierku historických vozidiel, niektoré si dokonca sám prerobil na elektromobil. Ako dlhoročný veľvyslanec dobrej vôle UNICEF UK podporuje charitatívne projekty po celom svete. Preto je ideálnym partnerom pre spoločnú misiu: zabezpečiť udržateľnejšiu mobilitu budúcnosti.

Je to prvá generácia nového druhu mobility od Volkswagen Úžitkové vozidlá. Prvé čisto elektrické vozidlá: ID. Buzz a ID. Buzz Cargo. Perfektné pre celú rodinu, alebo ako dodávka: zoznámte sa bližšie s novým ikonickým dizajnom, ktorý spája moderné proporcie s malým polomerom otáčania a inovatívnymi technológiami. Plná konektivita, digitálne funkcie, nový zmysel pre priestor a vaša nová mobilita s ohľadom na klímu - v obidvoch modeloch ID. Buzz a ID. Buzz Cargo.

ID. Buzz je prvým vozidlom novej generácie od Volkswagen Úžitkové vozidlá – v oblasti inovácií a dizajnu

Spolu smerom k novej mobilite

Nové modely ID. Buzz a ID. Buzz Cargo stanovujú nové štandardy individuálnej a komerčnej mobility. Vôbec po prvýkrát v histórii spoločnosti Volkswagen bolo úžitkové vozidlo od základu vyvinuté ako elektrické vozidlo, od prvého náčrtu až po posledný detail. Či už ide o využitie priestoru, konektivitu alebo pohon: ID. Buzz zmení mobilitu.

 • Dodanie zákazníkovi s neutrálnou bilanciou emisií CO₂¹

 • Inovatívna konektivita s aktualizáciami Over-the-Air² prostredníctvom We Connect³ a Car2X

 • Nové inteligentné asistenčné systémy

 • Kompaktné rozmery, veľký vnútorný priestor

ID. Buzz: novo definovaný priestor pre väčšiu flexibilitu

Mesto alebo vidiek, s celou rodinou alebo víkendový výlet s priateľmi: Vďaka modelu ID. Buzz sa pre vás udržateľná mobilita stane každodennou realitou s maximálnym komfortom. Pritom sme od základu vyvinuli úplne novú koncepciu interiéru, ktorá kombinuje digitálne inovácie s novou flexibilitou.

 • ID. Light

 • Voliteľný, odnímateľný, multifunkčný identifikátor. Buzz Box

 • Ambientné osvetlenie interiéru, voliteľne až s 30 farbami

 • Interiér bez použitia zvieracej kože

 • Použitie recyklovaných materiálov, napríklad pri poťahoch sedadiel, podlahových krytiny a dekoratívne čalúnení stropu

 • Aktualizácie Over-the-air2 prostredníctvom služieb We Connect3

ID. Buzz Cargo: prepracovaný nákladný priestor pre modernú komerčnú mobilitu

Čo očakávate od modernej úžitkovej dodávky? Elektrický pohon, dostatočný batožinový priestor, dojazd na dlhé vzdialenosti. S ID. Buzz Cargo kombinuje všetky tieto vlastnosti. A s modernou konektivitou a digitálnymi funkciami ponúka niečo navyše. Definujte svoju komerčnú mobilitu nanovo:

 • Nákladový priestor s miestom pre dve europalety

 • Možnosť pripojenia prívesu o hmotnosti až 1 000 kg

 • Kompaktné rozmery, veľkorysý priestor

 • Aktuálny stav vďaka aktualizáciám Over-the-Air² prostredníctvom služieb We Connect³

Elektromobilita v komplexnom prístupe: inovatívna mobilita s ID. Buzz a ID. Buzz Cargo

Udržateľná mobilita je možná len vtedy, ak sa zohľadní celý životný cyklus vozidla a emisie CO₂ sa znížia v každej fáze. Pri modeloch ID. Buzz a ID. Buzz Cargo tieto zásady dôsledne dodržiavame - ID. Buzz, ktorý je zákazníkovi dodaný s neutrálnou bilanciou CO₂, je možné nabíjať prostredníctvom domácej nabíjacej stanice wallbox (napr. ID. Charger⁴) energiou, ktorá pochádza výlučne z obnoviteľných zdrojov. Vaša individuálna mobilita sa tým úplne zmení. Bude ekologickejšia, lacnejšia a flexibilnejšia. Aj preto, že si môžete ušetriť cestu na čerpaciu stanicu, ako aj mnohé ďalšie poplatky spojené s prevádzkou vozidla. Prejdite na elektrickú mobilitu teraz - s inovatívnymi modelmi s dokonalou konektivitou ID. Buzz a ID. Buzz Cargo.

360° elektromobilita

Preberáme zodpovednosť za náš podiel v hodnotovom reťazci našich vozidiel a zaviazali sme sa k Parížskej klimatickej dohode - s cieľom stať sa do roku 2050 spoločnosťou s neutrálnou bilanciou emisií CO₂1. ID. Buzz je prvé vozidlo značky Volkswagen Úžitkové vozidlá, ktoré bolo od základu vyvinuté ako elektronický model. Stane sa základným stavebným prvkom nášho komplexného ekosystému 360° elektromobility. Pretože naše ciele môžeme dosiahnuť len vtedy, ak budeme komplexne konať v súlade s udržateľnou mobilitou. Preto dodávame ID. Buzz našim zákazníkom nielen s neutrálnou bilanciou emisií CO₂, ale ponúkame aj vhodnú voliteľnú domácu nabíjaciu stanicu wallbox, napr. ID. Charger4. Ak sa ID. Buzz nabíja 100 % obnoviteľnou energiou, prispieva tým tiež k ochrane klímy. ID. Buzz tak zmení našu spoločnosť a našu mobilitu - udržateľným spôsobom.

Komplexné riešenia nabíjania

S modelom ID. Buzz jazdíte nielen s ohľadom na klímu, ale aj flexibilnejšie. Pretože k elektromobilu patrí individuálny, udržateľný ekosystém, ktorý sa prispôsobuje vašej mobilite. Zatiaľ čo predtým ste kvôli doplneniu paliva museli vyhľadať čerpaciu stanicu, ID. Buzz môžete nabíjať vtedy, keď ho nepoužívate. Môže to byť na nabíjacom stojane pri práci, na verejnej nabíjacej stanici na diaľnici, pred supermarketom, v parkovacom dome, v susedstve u priateľov alebo na vašom súkromnom domácom nabíjacom stojane. Maximálny nabíjací výkon rýchlonabíjacích staníc s jednosmerných prúdom (DC) je až 170 kW a nabitie batérie z 5 % na 80 % trvá približne 30 minút. Funkcia Plug & Charge5, pre ktorú je ID. Buzz pripravený, zjednodušuje nabíjanie: overovanie, nabíjanie a fakturácia sa uskutočňujú automaticky po pripojení nabíjacieho kábla k vozidlu. Maximálny nabíjací výkon pri bežnom nabíjaní striedavým prúdom (AC) je 11 kW. Na cestách jednoducho použite nabíjaciu službu We Charge a vyhľadajte bezplatné nabíjacie stanice. Aby ste mohli ID. Buzz nabíjať doma, objednajte si voliteľnú domácu nabíjaciu stanicu napr. ID. Charger⁴.

Výkonný elektrický pohon

Cestovanie lokálne s nulovými emisiami CO2 a vhodné na dlhé vzdialenosti - to sú požiadavky, ktoré má spĺňať elektrický pohon určený na každodenné používanie. S modelom ID. Buzz musíme uspokojiť potreby širokej škály rôznych ľudí, od súkromných zákazníkov až po podnikateľov. Inovatívny elektrický pohon modelu ID. Buzz to umožňuje. Elektromotor je mimoriadne úsporne umiestnený v zadnej časti vozidla a umožňuje bezproblémové ťahanie nákladu s hmotnosťou až 1 000 kg. S maximálnou rýchlosťou 145 km/h spĺňa takmer všetky nároky. Udržateľný, vhodný na každodenné používanie a robustný: elektrický pohon modelu ID. Buzz spája ekologický prístup s individuálnou mobilitou.

ID. Buzz - synonymum pre čistú elektromobilitu

Technológie & konektivita: Vitajte v ID. rodine

Súčasný dizajn výrobkov by mal ľuďom pomáhať každý deň. S modelom ID. Buzz chceme ľuďom vrátiť čas.

Nové ID. Buzz stanovuje štandardy. Voliteľne sa dodáva s viac ako 30 asistenčnými systémami a schopnosťou komunikovať s ďalšími vozidlami pripojenými na sieť.

Vďaka pripojeniu na internet, mobilným online službám a integrovanému hlasovému ovládaniu dosahuje novú úroveň konektivity a je pripravený nanovo definovať vašu individuálnu mobilitu.

Aktualizácie Over-the-Air

Aktualizácie zvyšujú funkčnosť digitálnych systémov vo vašom ID. Buzz. Vďaka aktualizáciám Over-the-air2 prostredníctvom služieb We Connect3 ich môže automaticky aktualizovať napríklad cez noc, hneď ako potvrdíte aktualizáciu v systéme infotainment. Vďaka tomu bude váš ID. Buzz vybavený najaktuálnejšou verziou systémov a novými funkciami.

Car2X

Vozidlá, ktoré navzájom komunikujú v cestnej premávke, môžu znížiť riziko vytvorenia dopravnej zápchy a upozorniť pred lokálne nebezpečnými miestami. Technológia Car2X mnohonásobne rozširuje rádius senzorov vozidla tým, že do výpočtu celkovej aktuálnej situácie zahŕňa aj informácie od ostatných účastníkov cestnej premávky a infraštruktúry. Pomocou inteligentného softvéru a elektroniky možno bezpečnosť posunúť na novú, vyššiu úroveň. Jedným z príkladov je služba "Local Alerts" (lokálne varovania). ID. modely komunikujú medzi sebou napríklad v okruhu 800 metrov a v priebehu milisekúnd. Vďaka veľkému počtu senzorov rozpoznávajú eleltromobily potenciálne nebezpečenstvo včas a automaticky varujú ostatných účastníkov cestnej premávky v okolí prostredníctvom signálu WLAN.

ID. Light

ID. Light s vami vizuálne komunikuje a v kombinácii so sériovým navigačným systémom vám umožňuje jednoduchší prejazd dopravnými zápchami. Ak použijete hlasové ovládanie, získate prostredníctvom svetelného signálu spätnú väzbu na váš hlas. Len čo opustíte svoj ID. Buzz, ID. Light sa s vami rozlúči inteligentným svetelným signálom.

Travel Assist s kolektívnymi údajmi

"Travel Assist s kolektívnymi údajmi" dokáže udržiavať vozidlo v jazdnom pruhu, odstup od vozidla pred vami a nastavenú maximálnu rýchlosť.6

Systém okrem iného využíva adaptívne vedenie vozidla v jazdnom pruhu. To aktívne udržuje vozidlo v strede jazdného pruhu. "Travel Assist s kolektívnymi údajmi" sa pritom prispôsobuje vášmu štýlu jazdy a dokáže vozidlo viesť namiesto presne v strede aj viac vľavo alebo viac vpravo v jazdnom pruhu.6

Okrem toho vás systém "Travel Assist s kolektívnymi údajmi" pri jazde na diaľnici, na želanie ,aktívne podporuje pri zmene jazdného pruhu.6

V prípade, že sú k dispozícii tzv. kolektívne dáta, teda jazdné údaje viacerých vozidiel vo vašom okolí, stačí systému Travel Assist rozoznať len jednu líniu jazdného pruhu - napríklad na vidieckych cestách bez vyznačenia stredovej čiary.6

"Travel Assist s kolektívnymi údajmi" okrem toho disponuje prediktívnou reguláciou rýchlosti a asistenciou v zákrutách. Rýchlosť vozidla sa pritom dá prispôsobiť platným obmedzeniam rýchlosti a priebehu trasy (zákruty, kruhové objazdy a pod.)6

Hoppla!
Zdá sa, že váš prehliadač nie je aktuálny. Možno naše webové stránky nebudú fungovať optimálne. Väčšina prehliadačov (ale nie MS Internet Explorer 11 a staršie) stále funguje dobre.

Odporúčame vám aktualizovať webový prehliadač.
Najnovšia verzia môže zabezpečiť dobrý zážitok všade na internete.

Ďakujeme za návštevu,
Váš tím Volkswagen