Asistenčné systémy

Každý deň uvoľnený na ceste

Caddy disponuje rôznymi rozsiahlymi bezpečnostnými systémami a okrem toho sa dá vybaviť mnohými ďalšími asistenčnými systémami, ako napríklad parkovacími senzormi "ParkPilot" a adaptívnym tempomatom ACC.

Adaptívny tempomat ACC

Adaptívny tempomat ACC prispôsobuje rýchlosť automobilu voči vpredu idúcemu vozidlu1 a udržiava vodičom prednastavenú rýchlosť a vzdialenosť. Zvolenú rýchlosť pritom nikdy neprekročí. Tento asistenčný systém zahŕňa systém sledovania priestoru pred vozidlom "Front Assist".

Systém sledovania priestoru pred vozidlom "Front Assist"so systémom núdzového brzdenia City Emergency Brake1

Systém pomocou radarov zaznamená kritické približovanie sa k vozidlu vpredu, načo vodiča upozorní optickým symbolom, akustickým signálom a jemným pribrzdením. Popritom dôjde k priloženiu brzdových doštičiek ku kotúčom a natlakovaniu brzdovej sústavy pre maximálny brzdný účinok. Ak vodič ani po výstrahách nereaguje, vozidlo začne v poslednej kritickej fáze autonómne brzdiť, aby minimalizovalo dôsledky, či v ideálnom prípade úplne predišlo kolízii.

 

Systém zachovania jazdného pruhu "Lane Assist"1 2

Voliteľný asistent udržania jazdného pruhu "Lane Assist" ¹ ³ koriguje smer jazdy pri neúmyselnom opustení jazdného pruhu a súčasne upozorňuje vodiča výstražným tónom a textovou správou na displeji palubného počítača.

 

Asistent regulácie diaľkových svetiel "Light Assist"1

Asistent regulácie diaľkových svetiel "Light Assist" automaticky prepína medzi stretávacími a diaľkovými svetlami, aby neoslnil vodičov idúcich pred vami alebo v opačnom smere jazdy. Pri rýchlosti nad 60 km/h a v úplnej tme automaticky zapne diaľkové svetlomety.

 

V rámci možností daných systémom.

Vodič musí byť vždy pripravený prevziať kontrolu nad vozidlom a vždy je zodpovedný za riadenie vozidla.

Importér si vyhradzuje právo zmeny obsahu a cien. Všetky ceny sú uvedené v € s DPH. Zobrazené modely sú len ilustračné a môžu sa líšiť v jednotlivých detailoch výbavy. Podrobnejšie informácie Vám poskytnú naši predajcovia Volkswagen Úžitkové vozidlá.

Zavrieť
Zatvoriť menu
Hoppla!
Zdá sa, že váš prehliadač nie je aktuálny. Možno naše webové stránky nebudú fungovať optimálne. Väčšina prehliadačov (ale nie MS Internet Explorer 11 a staršie) stále funguje dobre.

Odporúčame vám aktualizovať webový prehliadač.
Najnovšia verzia môže zabezpečiť dobrý zážitok všade na internete.

Ďakujeme za návštevu,
Váš tím Volkswagen