Menü schließen

Umývanie a čistenie

Po umytí žiari - rovnako ako naša ponuka.

 

Váš Volkswagen je u nás v tých správnych rukách

Poznáme váš Volkswagen naozaj dokonale. Preto presne vieme, akým spôsobom ho ošetrovať, aby vyzeral stále ako nový. Naša ponuka je široká - od základného vyčistenia až po kompletné ošetrenie. Stačí si len vybrať.


Vonkajšie čistenie

Dôkladné vyčistenie nie je len vizuálnou, ale aj preventívnou záležitosťou. Ale len vtedy, keď viete ako na to. V opačnom prípade vzniknú škrabance už pri samotnom umývaní, a to určite nechceme.


Ošetrovanie a konzervovanie laku

Pravidelné ošetrovanie chráni lak vozidla. Najneskôr v momente, keď na čistom laku voda prestáva výrazne perliť, sa odporúča uskutočniť konzervovanie laku. Ochráni ho pred škodlivými vplyvmi prostredia a dokonca aj pred ľahkým mechanickým poškodením. Odporúčame, aby ste dvakrát za rok používali naše konzervovanie tvrdým voskom, a to aj v prípade, že so svojím úžitkovým vozidlom v automatickej umývacej linke pravidelne podstupujete obvyklé voskové konzervačné procedúry.


Tip: 
Leštenie laku vozidla

Leštenie je potrebné až vtedy, keď sa lak vášho vozidla stane nepekným a keď už konzervačnými prostriedkami nedokážete docieliť žiadny lesk. Ak by použitá politúra neobsahovala žiadne konzervujúce zložky, je dôležité, aby ste lak na záver ešte zakonzervovali.

Odporúčania, aby sa lak vozidla nepoškodil:
- neošetrujte matne lakované a plastové diely leštiacimi prostriedkami či tvrdými voskami
- neleštite lak vozidla v piesčitom alebo prašnom prostredí


Stálosť farby

Lak vozidla je natoľko odolný, že sa vozidlo môže normálne bez problémov umývať v automatických umývacích linkách. To, ako je  v skutočnosti lak namáhaný závisí od konštrukcie umývacej linky a umývacích kief, od filtrácie vody a od druhu použitých umývacích a ošetrovacích prostriedkov. Ak váš lak po umytí pôsobí matne alebo má dokonca škrabance, mali by ste na to upozorniť prevádzkovateľa umývacej linky. Prípadne zmeňte umývaciu linku.

Pozor! Po umytí vozidla môže byť účinnosť brzdenia znížená kvôli vlhkým alebo v zime zľadovateným brzdovým kotúčom a brzdovým obloženiam. Po niekoľkých zabrzdeniach sa však normálna účinnosť bŕzd obnoví.


Ošetrovanie interiéru

Aj tu možno nesprávnym ošetrovaním narobiť škody. My však poznáme všetky "triky" a používame tie správne ošetrovacie prostriedky.


Originálne ošetrenie: Originálne príslušenstvo Volkswagen

Váš Volkswagen pozostáva zvonku aj zvnútra z mnohých rôznych vysoko hodnotných materiálov. Všetky vyžadujú individuálnu starostlivosť. Nesprávna metóda alebo nesprávne ošetrovacie prostriedky môžu spôsobiť nenapraviteľné škody, dokonca aj ohrozenie cestujúcich. Napríklad prostredníctvom čistiacich prostriedkov obsahujúcich rozpúšťadlá sa prístrojová doska a povrch modulov airbagu stávajú poréznymi. Pri aktivácii airbagov môže následne dôjsť k poraneniam v dôsledku uvoľňujúcich sa plastových čiastočiek.

Kontaktujte nás. Ochotne vám poradíme a máme pre vás v ponuke optimálne ošetrovacie prostriedky z kategórie  Originálne príslušenstvo Volkswagen.

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Ihr Volkswagen Team