Menu
Zatvoriť menu

Svetová premiéra: Nový Multivan

Svetová premiéra: Nový Multivan

Každý nový Multivan vždy nadchol svojich fanúšikov jedinečnými a novými exkluzívnymi funkciami. Nový Multivan nie je žiadnou výnimkou - a je viac ako len vozidlo. Je to miestom stretnutí, miesto pre potreby rôznych generácií, priestor, ktorý je súčasne domovom a dopravným prostriedkom.

Vozidlo ako miesto stretnutia

Nový Multivan je multifunkčné vozidlo, ktoré sa dokáže prispôsobiť mnohým koncepciám mobility. Exteriér a interiér boli preto kompletne predefinované, samozrejme zo zachovaním DNA modelu Multivan. Pretože nový Multivan vždy oplýva multifunkčnosťou, každodennou univerzálnosťou a všestrannými kvalitami - v spojení s inovatívnymi funkciami. Disponuje viac ako dvadsiatimi asistenčnými systémami, vďaka ktorým je ešte bezpečnejší. V kombinácii so skvelou konektivitou a integráciou Amazon Alexa3 je svedectvom moderných inovácií. Nechýba ani nespočetné množstvo špecifických prvkov: od novej panoramatickej sklenenej strechy4 cez prvý plug-in hybridný pohon až po nanovo premyslený koncept interiéru, ktorý posúva multifunkčnosť modelu Multivan na novú úroveň.

Charizmatický dizajn: pôsobivý vzhľad exteriéru aj interiéru

Exteriér

Prvky v exteriéri, ktoré upútajú pozornosť

Vďaka čistému a nadčasovému dizajnu nadväzuje nový Multivan na svojich predchodcov aj opticky - interpretuje však tradičný dizajn. Klasické dvojfarebné lakovanie4 modelu Multivan podčiarkuje elegantná chrómovaná lišta4, ktorá prechádza celým bokom od svetlometov až po zadné partie. Exkluzívny dizajn IQ.Light Matrix LED svetlometov5 dopĺňajú štandardné zadné LED svetlá a projekčné svetlo6 - pretože nový Multivan vás pozdraví a pri nastupovaní premieta na cestu siluetu vozidla Multivan. Nový dizajn exteriéru môžete dotvoriť veľkým výberom exkluzívnych lakov a diskov, ako sú napríklad nové 19-palcové disky4 - nový Multivan si tak môžete doladiť úplne podľa vášho vlastného vkusu.

IQ Light LED Matrix svetlomety

Kombinácia estetiky a bezpečnosti

Nové IQ. Light LED Matrix svetlomety5 s denným LED svietením nie sú len dizajnovým prvkom, vďaka ktorému spoznáte nový Multivan aj na diaľku - okrem toho sú aj mimoriadne inteligentné. Pretože ovládanie svetiel rozpozná jazdnú situáciu a interaktívne prepína medzi stretávacími a diaľkovými svetlami. Okrem toho zabezpečuje optimálne osvetlenie cesty, pretože funkčná výbava zahŕňa aj funkciu "Dynamic Light Assist", ktorá umožňuje jazdu s nepretržite zapnutými diaľkovými svetlami bez oslnenia. IQ.Light deteguje premávku v protismere a cielene dokáže vypnúť jednotlivé svetelné kužele, aby neoslňoval prichádzajúce vozidlá. A svetlo nie je len inteligentné. Vďaka inovatívnym kamerovým a radarovým systémom osvetlí aktívna funkcia svetiel pri odbočovaní zákrutu totiž ešte predtým, ako odbočíte. Inteligentný systém sa stará o to, aby ste sa venovali tomu, čo je podstatné: jazde.

Osvetlená chrómová lišta

Svetlo ako svetelný podpis

Pre nás je to estetický znak: osvetlená chrómová lišta4 na maske chladiča. S pochrómovanou lištou medzi prednými svetlometmi, ktorá je prvýkrát integrovaná v úžitkovom vozidle Volkswagen, pokračujeme v svetelnej identite značky Volkswagen. Vďaka tomu hra svetla vpredu upúta nielen pozornosť, ale tiež sa stáva jeho svetelnou identitou - a ak sa niekto v noci pozrie do spätného zrkadla, okamžite identifikuje, že sa k nemu približuje nový Multivan.

Interiér a ambientné osvetlenie

Exkluzívny dizajn interiéru

Dizajn interiéru je vytvorený z vysokokvalitných materiálov, ktoré novému modelu Multivan dodávajú elegantný vzhľad na úrovni prémiových automobilov. Optimalizovaná, voľne plávajúca palubná doska s digitálnym displejom vyzerá usporiadane a prvotriedne. A sériový kožou čalúnený multifunkčný volant so 100% prevodovkou Tiptronic je dokonalý. Vozidlo vám navyše ponúka interiér podľa vášho vkusu. Pretože s viacfarebným ambientným osvetlením môžete sami určiť, v ktorej farbe zažiari váš interiér. Či už v bielom svetle pri hľadaní stratených predmetov, teplom žltom tóne pre uvoľnený večer alebo pestrej hre farieb - vaše vozidlo, váš svetelný dizajn.

Pohon sa stáva alternatívou

Nový Multivan prichádza s nevídanou paletou pohonov. Pretože okrem štandardnej automatickej prevodovky "shift-by-wire" je naše všestranné vozidlo teraz k dispozícii aj s plug-in hybridným pohonom, s ktorým zažijete úplne novú radosť z jazdy v modeli Multivan. S novým modelom Multivan eHybrid jazdíte po meste na čisto elektrický režim lokálne s nulovými emisiami CO2 a takmer ticho. Vďaka lítium-iónovej batérii s kapacitou 13 kWh (brutto kapacita) je dojazd navrhnutý tak, aby ste priemerné denné vzdialenosti pokryli s čisto elektrickým režimom. Multivan eHybrid dosahuje systémový výkon elektrického motora plus turbo benzínového pohonu (TSI) 160 kW/218 k. Užite si nový pôžitok z jazdy - s úplne novým jazdným komfortom a jazdnými vlastnosťami na úrovni prémiového vozidla. A čas, kedy vozidlo stojí, využite na jeho nabitie domácou elektrinou prostredníctvom vlastnej nabíjacej stanice MOON Charger7 od spoločnosti Elli.

Skutočný Multivan: Vysoká úroveň multifunkčnosti a každodennej všestrannosti

Obratný a vhodný do mesta

Pohyb sa mení na dynamiku

Nový Multivan ponúka vylepšené jazdné vlastnosti s dynamickým jazdným komfortom na úrovni prémiových osobných automobilov. Na výber je základný model (4,98 m) a predĺžená verzia (5,18 m), obe s nižšou výškou vozidla okolo 1,90 m - s nezmenenou vnútornou výškou. Panoramatická sklenená strecha4 vytvára dojem väčšieho vnútorného priestoru, no výška interiéru je skutočne väčšia. Maximálny objem batožinového priestoru pri výbave s panoramatickou sklenenou strechou a predĺženou verziou je 4 053 litrov (naložený po strechu až za prvý rad sedadiel), objem batožinového priestoru za tretím radom sedadiel je 763 litrov ( 469 litrov pri základnom modeli). Zatiaľ čo vonkajšie rozmery sú o niečo užšie, interiér by mohol byť ešte o niečo širší. Nový Multivan prezentuje takto svoje silné stránky aj v centre mesta - a v kombinácii s početnými asistenčnými systémami ho hravo budete manévrovať mestskou džungľou ako kompaktné osobné vozidlo.

Multifunkčný stolík

Variabilný tvarom, funkčnosťou a polohou

Nový Multivan prezentuje ešte väčšiu slobodu - ktorú venujeme aj nanovo vyvinutému multifunkčnému stolíku v interiéri. Vďaka tomu môže byť jednoduchým posúvaním po koľajničke umiestnený takmer kdekoľvek. Ak sú boky multifunkčného stolíka sklopené pomocou inovatívnej aretačnej techniky a stolík je zatlačený dole do podstavca, je nielen výrazne užší a nižší, ale získa aj úplne novú funkciu. Keď je totiž posunutý úplne dopredu medzi prednými sedadlami - dá sa so svojimi odkladacími priestormi a držiakmi na poháre využívať ako multifunkčná stredová konzola.

Systém samostatných sedadiel

Flexibilné, ľahšie a vyhrievané

Jednou z veľkých, nových silných stránok modelu Multivan sú sklápateľné a ľahko vyberateľné samostatné sedadlá vzadu, vďaka ktorým sa rôzne usporiadania sedadiel realizujú ešte ľahšie. Usporiadanie sedadiel môžete zmeniť v niekoľkých jednoduchých krokoch - či už chcete usporiadanie tvárou v tvár4 s multifunkčným stolíkom v strede4, všetky sedadlá otočené v smere jazdy alebo potrebujete voľný ložný priestor bez sedadiel pre prepravu veľkých predmetov. Vďaka systému samostatných sedadiel môžete teraz demontovať iba sedadlá na jednej strane vozidla - a prepravovať tak ľudí alebo objemné predmety, ako sú napríklad e-bicykle. Okrem toho sme novým konceptom sedenia ušetrili okolo 25 percent hmotnosti. Ďalšia zaujímavosť: Vonkajšie sedadlá v priestore pre cestujúcich sa prvýkrát dodávajú s funkciou vyhrievania4 - takže aj cestujúcim vzadu bude v chladných zimných dňoch príjemne teplo.

Od komfortu k prvej triede

Panoramatická sklenená strecha

Strecha s dokonalým výhľadom na nebo

Mimoriadne veľké dvojdielne panoramatické sklenené strešné okno4 v novom modeli Multivan je absolútnou novinkou - pretože také ešte v tomto modeli nikdy predtým nebolo. Dojem väčšieho vnútorného priestoru a väčšia skutočná výška zabezpečujú väčší komfort. Užite si cez deň interiér zaliaty svetlom a v noci nezabudnuteľné chvíle pod hviezdnou oblohou. Ochranná vrstva "LowE" na bezpečnostnom skle znižuje tepelné žiarenie o 78 percent. Pre pasažierov v priestore pre cestujúcich to znamená: Jednoducho sa oprieť a užívať si ten moment.

Exkluzívne materiály

Ušľachtilé materiály v interiéri

Nový Multivan nielen riadite ako osobné vozidlo, ale aj interiér zaujme kvalitnými materiálmi na prémiovej úrovni osobných vozidiel. Prezentujú to novo vyvinuté dekoračné lišty "Dark Woodgrain Optic"4 alebo "Metal Grid"9, ale aj dvojfarebné, kontrastné poťahy sedadiel, ako napríklad kožený variant "Savona"4. Ďalším špecifickým prvkom je ergonomicky premyslená plocha displejov s internetovým pripojením, ktorá zabezpečuje usporiadaný a elegantný vzhľad kokpitu.

Ergonomické sedenie a odkladacie priestory

Stredová konzola ako centrum interiéru

Sedadlá v novom modeli Multivan boli kompletne prepracované ako systém samostatných sedadiel - samozrejme s ohľadom na komfort. Pretože naše voliteľné komfortné sedadlá s certifikátom AGR4 sú sa dodávajú s pamäťovou a masážnou funkciou. Ďalším špecifikom komfortu v interiéri sú početné odkladacie priestory. Či už v kabíne vodiča, vo dverách, pod sedadlami alebo v multifunkčnom stolíku4, ktorý sa využíva ako stredová konzola: o udržiavanie poriadku v novom modeli Multivan je postarané. Ponúka vám dosť priestoru na uloženie predmetov, ako sú tablety alebo fľaše s nápojmi.

Nastupovanie a vystupovanie

Dvoje posuvné dvere s bezkľúčovým otváraním

Nový Multivan sa teraz štandardne dodáva s dvomi posuvnými dverami. V súlade s tým sme optimalizovali nastupovanie a vystupovanie. Pretože Multivan sa na želanie dodáva s funkciou Easy-Open4, s ktorou môžete ovládať otváranie posuvných dverí a dverí batožinového priestoru gestami. Všetko, čo musíte urobiť vy, je podržať vašu nohu pod senzorom komfortného otvárania, počkať, kým sa dvere automaticky otvoria a posadiť sa. S bezkľúčovým prístupom a štartovacím systémom "Keyless Advanced"4 získate ďalšiu výhodu v oblasti komfortu - pretože váš nový Multivan vás rozpozná. Vďaka tomu ho môžete naštartovať a vyraziť na cestu bez použitia kľúča.

Technológie: Nový Multivan s inteligentnými systémami

Vytvoriť si nákupný zoznam ešte, keď ste na diaľnici? Zvýšiť kúrenie vo vašej inteligentnej domácnosti ešte počas jazdy? Zažite konektivitu budúcnosti už teraz, pretože ako digitálny hlasový asistent je na palube aj Alexa3 od spoločnosti Amazon. A nielen to: Sériový systém Car2X, ktorý umožňuje komunikáciu s ostatnými vozidlami a infraštruktúrou pripojenia, včas varuje pred nebezpečenstvom. Aj s indukčným nabíjaním vášho smartfónu4, prístupom na internet a mnohými rozhraniam USB-C v priestore pre vodiča a v kabíne pre cestujúcich disponujete mimoriadne komfortným technologickým vybavením. Každodenný život vám navyše uľahčujú sériové mobilné online služby We Connect10 a We Connect Plus11 12. Digitálny prístrojový panel Digital Cockpit s farebným displejom s uhlopriečkou 26,03 cm (10,25 palca), head-up displejom4, sériovým rozpoznaním dopravných značiek a infotainment systémom so sériovým farebným displejom s uhlopriečkou 25,4 cm (10 palcov) zabezpečuje infotainment podľa najmodernejších štandardov. S prémiovým zvukovým systémom Harman Kardon4 so 14 vysokovýkonnými reproduktormi posúvame aj zábavu na úplne novú úroveň. K tomu ešte prídu mobilné online služby, ktoré majú v modeli Multivan svoju svetovú premiéru. Vďaka inovatívnej digitalizácii posúvame ovládanie, ergonómiu a spektrum funkcií na úplne novú úroveň - Smart Home v modeli Multivan.

Viac informácií o technológiách

Amazon Alexa

Lepšie pripojenie s Alexou

Aj Amazon Alexa3 riadi nový Multivan. Vytvoriť si nákupný zoznam počas jazdy? Pozrieť si počasie? Alebo si zakúriť vo svojom vlastnom dome? S Alexou3 žiadny problém, pretože váš pohľad môže sledovať cestu, zatiaľ čo zariadite to, čo by inak muselo počkať. So svojou digitálnou spolucestujúcou musíte len rozprávať a o zvyšok sa postará Alexa.

Služby pre elektromobily

Nové funkcie pre nový pohon

Ako prvé vozidlo spoločnosti Volkswagen Úžitkové vozidlá je nový Multivan v ponuke aj ako eHybrid - a k dispozícii sú aj s tým spojené nové služby We Connect10. Ovládajte cez systém e-Manager so službou časy odjazdu, kedy má byť batéria nabitá, kontrolujete so službou nabíjanie stav nabitia batérie, spustite so službou klimatizácia pomocou vášho smartfónu klimatizáciu a vychlaďte váš Multivan ešte pred jazdou alebo pomocou aplikácie We Connect zastavte nabíjanie. Služby, s ktorými máte svoj Multivan nepretržite pod kontrolou.

We Upgrade

Aktivovanie nových funkcií

Premiéra v modeli Multivan: prichádza viacfarebné ambientné osvetlenie a na želanie sa dodáva už zo závodu. Alebo jednoducho ako upgrade cez "In-Car shop" alebo internetový obchod We Connect. V obchodoch je možné aktivovať aj ďalšie užitočné funkcie, napríklad reguláciu diaľkových svetiel "Light Assist" alebo navigáciu s informáciami v reálnom čase - rovnako jednoducho ako v smartfóne.

Viac informácií o We Connect Upgrade

We Connect

Nová digitálna mobilita

Nový Multivan je samozrejme pripravený aj na všetky výhody novej digitálnej mobility: s bezplatnými funkciami od We Connect10 - vášho digitálneho spoločníka pre mobilný bežný deň. Pretože s aplikáciou We Connect môžete pohodlne ovládať relevantné funkcie vozidla pomocou smartfónu. S mobilnými online službami je jazda ešte digitálnejšia, s lepším pripojením a komfortnejšia - a váš nový Multivan ešte inovatívnejší.

 

Prehľad funkcií:

 •  Volanie pri poruche
 • Poloha zaparkovaného vozidla
 • Automatické hlásenie nehôd
 • Stav vozidla
 • Dvere & svetlo
 • Správa o stave vozidla
 • Údaje o jazde
 • Plánované servisné prehliadky

Viac informácií o We Connect

We Connect Plus

Nový multivan - nová úroveň

Nový Multivan je prvým vozidlom spoločnosti Volkswagen Úžitkové vozidlá, ktoré je prostredníctvom integrovanej karty eSIM na želanie sériovo online - so službami We Connect Plus11 12. Inteligentná online navigácia vám poskytuje dopravné informácie v reálnom čase - to je konektivita súčasnosti. So službami We Connect Plus11 12 zažijete okrem všetkých funkcií základného balíka We Connect aj komfort mnohých ďalších služieb:

 •  Online dopravné informácie
 • Online aktualizácia máp
 • Online hlasové ovládanie13
 • Online alarm
 • Online nezávislé kúrenie14
 • Online nezávislé vetranie
 • Streamovanie médií15
 • WLAN hotspot
 • Vyhľadávanie čerpacích a nabíjacích staníc
 • a mnoho ďalších

Viac informácií o We Connect Plus

Bezdrôtové App Connect

Ako pri smartfóne

So službou App-Connect môžete vaše certifikované aplikácie zo smartfónu preniesť na dotykový displej infotainment systému cez rozhranie Apple CarPlay ™, Android Auto ™ alebo MirrorLink® - bez pripojenia smartfónu pomocou kábla. Vaše najlepšie aplikácie tak môžete používať rovnako, ako ste zvyknutý pri smartfóne a užiť si ešte lepšiu zábavu vo vašom vozidle.

Viac informácií o bezdrôtovom App-Connect

Vylepšená bezpečnosť na vysokej úrovni

Váš nový Multivan je nielen mimoriadne komfortný a pripojený na internet - ale aj mimoriadne bezpečný. Nové IQ.Light Matrix LED svetlomety5 s reguláciou diaľkových svetiel a aktívnou funkciou pri odbočovaní osvetľujú cestu ešte lepšie - pretože sú zvlášť inteligentné a reagujú predvídavo. Okrem toho disponuje mnohými asistenčnými a bezpečnostnými systémami na úrovni prémiových automobilov, celkovo je to viac ako 20 systémov. Sériovo je v kombinácii s adaptívnym tempomatom ACC vybavený napríklad technológiou Car2X, ktorá umožňuje komunikáciu s ostatnými vozidlami a sieťovou infraštruktúrou s cieľom včasného varovania pred možnými nebezpečenstvami. Systém "Area View" s 360-stupňovým pohľadom na okolie4, ktorý ponúka skutočný pohľad na okolie vozidla z vtáčej perspektívy, oslavuje v modeli Multivan svoju premiéru. Bezpečnosť pri parkovaní sa vďaka tomu posunula na novú úroveň. Váš nový Multivan - spája komfort a bezpečnosť.

Hoppla!
Zdá sa, že váš prehliadač nie je aktuálny. Možno naše webové stránky nebudú fungovať optimálne. Väčšina prehliadačov (ale nie MS Internet Explorer 11 a staršie) stále funguje dobre.

Odporúčame vám aktualizovať webový prehliadač.
Najnovšia verzia môže zabezpečiť dobrý zážitok všade na internete.

Ďakujeme za návštevu,
Váš tím Volkswagen