Transporter 6.1

Ikona, modernizovaná. Je možné urobiť niečo dokonalé ešte dokonalejším? Určite to stojí za pokus: Najmodernejšia generácia modelu Transporter zachováva osvedčené silné stránky a vytvára nové štandardy vo svojej triede. Spolu so zákazníkmi sme vyvinuli spoľahlivého partnera s novými detailmi pre príjemný pracovný deň, s najmodernejším systémom infotainmentu, najmodernejšími asistenčnými a bezpečnostnými systémami so zachovaním nekompromisnej všestrannosti vozidla. Robustný a priestranný Transporter 6.1: Univerzálne vozidlo pre všetkých, ktorí každý deň odvádzajú kvalitnú prácu.

Inšpirujte sa modelom Transporter 6.1

Start Video

Špecifické prvky 6.1

Na prvý pohľad:

Nová definícia štandardu

  • Svetlé predné svetlomety H7
  • Nový dizajn masky chladiča
  • Nový dizajn predného nárazníka
  • Prepracovaná ponuka diskov z ľahkej zliatiny
  • Nové, tmavé odolné poťahy sedadiel
  • Modernizovaná kabína
  • Nová funkcia, napríklad odkladací priestor pod podlahou - zväčšenie ložnej plochy až na 3,30 m
  • LED osvetlenie v kabíne, nakladacom priestore a priestore pre cestujúcich
  • Nové asistenčné systémy
  • Nové systémy infotainment

Interiér 6.1 Okrem novej, modernizovanej kabíny sa interiér modelu Transporter 6.1 môže pochváliť funkciami, ako je odkladací priestor pod podlahou pre dlhé predmety, voliteľné zamykanie nakladacieho priestoru, ktoré umožňuje samostatne zamknúť nakladací priestor mimo priestoru pre cestujúcich, alebo uzamykateľná odkladacia priehradka pod voliteľným dvojsedadlom spolujazdca. Okrem toho vás Transporter 6.1 presvedčí najmodernejšími možnosťami štandardného pripojenia na internet pomocou najnovšej generácie infotainment systému. Vďaka zvýšenej polohe sedenia získate lepší prehľad o premávke a množstvo odkladacích priestorov sa postará o poriadok vo vozidle.

Digitálne ukazovatele 6.1

Palubný počítač "Premium"

Vaše riadiace centrum

V prepracovanej kabíne máte všetko pod kontrolou. Okrem dvoch okrúhlych prístrojov pre zobrazenie rýchlosti a otáčok vám voliteľný digitálny displej palubného počítača ponúkne dôležité informácie o aktuálne prejdenej trase, čase jazdy a spotrebe. Palubný počítač zahŕňa aj systém rozpoznania únavy. Keď systém zaregistruje odchýlku od normálneho štýlu riadenia vozidla, odporučí vodičovi prostredníctvom vizuálnych a akustických signálov, aby si urobil prestávku.1

Navigačný systém Discover Pro

Vaše infotainment centrum

Bez ohľadu na to, či chcete počas jazdy telefonovať, potrebujete aktuálne dopravné informácie alebo sa len chcete zabaviť. Voliteľný navigačný systém "Discover Pro" s intuitívnym ovládaním, napríklad prostredníctvom gest, vám poskytne prístup k širokej škále užitočných funkcií. Pomôže vám bezpečne sa dostať do cieľa a vždy bude baviť.

Volkswagen We Connect

Váš prístup do sveta inovatívnych online služieb

Transporter 6.1 je sériovo vybavený inovatívnymi online funkciami "We Connect", ako aj najnovšou generáciou modulárneho systému Infotainmentu. Na želanie ste tak počas jazdy pripojený na internet. S funkciami "We Connect" môžete očakávať, že každá jazda bude ešte komfortnejšia a bezpečnejšia. Či už ide o dopravné informácie v reálnom čase, aktualizáciu máp alebo bezkľúčový prístup do vozidla prostredníctvom aplikácie.

Komfortná výbava 6.1 Urobte si v modeli Transporter 6.1 pohodlie. Široká ponuka sériovej výbavy, ako aj komfortná doplnková výbava prispievajú k jednoduchému ovládaniu vozidla. Aj za volantom si tak môžete užiť každý deň.

Elektromechanické riadenie
Sedadlá
Rozhranie pre pripojenie mobilných telefónov "Comfort"
Elektromechanické riadenie

S ľahkosťou prísť do cieľa

Elektromechanické riadenie v modeli Transporter 6.1 vám ponúka aktívnu a adaptívnu podporu v takmer každej jazdnej situácii. Navyše tvorí základ pre najmodernejšie asistenčné systémy v modeli Transporter 6.1.

Sedadlá

Vysoký komfort sedenia

Transporter 6.1 disponuje optimalizovaným, ergonomickým pracovným miestom pre vodiča s plynulo nastaviteľným volantom už z výroby. Jedinečná je uzamykateľná odkladacia priehradka v priestore dvojitého sedadla pre spolujazdca, v ktorej sú všetky vaše cenné veci v bezpečí.

Rozhranie pre pripojenie mobilných telefónov "Comfort"

Perfektné pripojenie na internet

Voliteľné rozhranie pre pripojenie mobilných telefónov "Comfort" vám uľahčuje komunikáciu a indukčné nabíjanie vášho smartfónu, čo však závisí od modelu a typu telefónu. Vaše ruky zostanú tam, kde patria: bezpečne na volante.

Jazdná dynamika 6.1 Vysokoúčinná technológia motora v modeli Transporter 6.1 je charakteristická svojím výkonom, hnacou silou a účinnosťou. Predstavuje ideálnu voľbu, ak cestujete veľa a aj napriek tomu si chcete užiť dynamickú jazdu na vysokej úrovni.

Motory

Vysoký výkon, silná trakcia

Transporter 6.1 je v ponuke s rôznymi variantmi motora a prevodovky. Mimoriadne komfortná a úsporná je tiež voliteľná dvojspojková prevodovka (DSG), ktorá pracuje takmer bez prerušenia prísunu krútiaceho momentu. Transporter 6.1 s pohonom všetkých kolies 4MOTION spolu s voliteľnou mechanickou uzávierkou diferenciálu predstavuje aj naďalej najvhodnejšie vozidlo do terénu vo svojej triede.

Asistenčné systémy 6.1

Adaptívny tempomat ACC

Adaptívny tempomat ACC1 automaticky prispôsobuje rýchlosť automobilu voči vpredu idúcemu vozidlu a udržiava vodičom prednastavenú rýchlosť a vzdialenosť.

Video v nemeckom jazyku k asistenčnému systému prezentuje ako príklad model Crafter.

Start Video
Systém zachovania jazdného pruhu "Lane Assist"

Voliteľný asistent udržania jazdného pruhu "Lane Assist" 1,3 koriguje smer jazdy pri neúmyselnom opustení jazdného pruhu a súčasne upozorňuje vodiča výstražným tónom a textovou správou na displeji palubného počítača.

Video v nemeckom jazyku k asistenčnému systému prezentuje ako príklad model Crafter.

Start Video
Asistent stabilizácie pri bočnom vetre

Vietor môže fúkať, ako len chce. Asistent stabilizácie pri bočnom vetre1 predstavuje čiastkovú funkciu elektronického stabilizačného systému a pri silnom nárazovom bočnom vetre pomáha automatickým zásahom prostredníctvom bŕzd.

Video v nemeckom jazyku k asistenčnému systému prezentuje ako príklad model Crafter.

Start Video
Parkovací asistent "Park Assist"

Parkovací asistent "Park Assist"1 podporuje vodiča tým, že pri parkovaní preberie riadenie vozidla. Vodič ovláda iba spojku, pedál akcelerátora a brzdu.

Video v nemeckom jazyku k asistenčnému systému prezentuje ako príklad model Crafter.

Start Video
Ochrana bokov vozidla

Užite si v modeli Transporter 6.1 dokonalú bezpečnosť. Ochrana bokov vozidla1 monitoruje priestor po bokoch vozidla a optickými a akustickými signálmi upozorňuje, v rámci možností daných systémom, na kritickú vzdialenosť k prekážkam alebo ľuďom.

Video v nemeckom jazyku k asistenčnému systému prezentuje ako príklad model Crafter.

Start Video
Asistent pri vyparkovaní vozidla

Asistent pri vyparkovaní vozidla1 ponúka výstražnú funkciu, ktorá varuje vodiča akustickým signálom, keď pri cúvaní z parkovacieho miesta na cestu rozozná iné vozidlo. V kritických situáciách prispieva k zníženiu nehodovosti pomocou automatického núdzového brzdenia.

Video v nemeckom jazyku k asistenčnému systému prezentuje ako príklad model Crafter.

Start Video
Asistent regulácie diaľkových svetiel "Light Assist"

Asistent regulácie diaľkových svetiel "Light Assist" automaticky prepína medzi stretávacími a diaľkovými svetlami, aby neoslnil vodičov idúcich pred vami alebo v opačnom smere jazdy. Pri rýchlosti nad 60 km/h a v úplnej tme automaticky zapne diaľkové svetlomety.

Video v nemeckom jazyku k asistenčnému systému prezentuje ako príklad model Crafter.

1 V rámci možností daných systémom.
Na využívanie služieb We Connect potrebuje zákazník užívateľský účet Volkswagen ID a do systému We Connect sa musí prihlásiť užívateľským menom a heslom. Okrem toho musí so spoločnosťou Volkswagen AG uzatvoriť cez internet samostatnú zmluvu We Connect alebo We Connect Plus. Pre We Connect Plus má zákazník po odovzdaní vozidla 90 dní na registráciu vozidla u Volkswagen AG a bezplatné využívanie služieb po celú dobu dohodnutého obdobia.
Vodič musí byť vždy pripravený prevziať kontrolu nad vozidlom a vždy je zodpovedný za riadenie vozidla.