Asistenčné systémy

Perfektné pre jazdu v meste.

Crafter zvládne takmer každú situáciu v hustej mestskej premávke predvídavo a spoľahlivo vďaka inovatívnym asistenčným systémom. V oblasti komfortu tak určuje úplne nové štandardy.

Adaptívny tempomat ACC1 a systém sledovania priestoru pred vozidlom "Front Assist"1 2

Adaptívny tempomat ACC automaticky prispôsobuje rýchlosť automobilu voči vpredu idúcemu vozidlu a udržiava vodičom prednastavenú rýchlosť a vzdialenosť. Pritom neprekročí prednastavenú rýchlosť. Tento systém zahŕňa systém sledovania priestoru pred vozidlom "Front Assist".

1 Voliteľná výbava za príplatok.
2 V rámci možností daných systémom.

"Front Assist" a "City Emergency Brake"1 2

Systém sledovania priestoru pred vozidlom "Front Assist" so systémom núdzového brzdenia "City Emergency Brake" používa radarový snímač pre zistenie situácií, kedy je vzdialenosť od vozidla vpredu kritická a pomáha skrátiť brzdnú dráhu. Systém pri nebezpečných situáciách upozorní vodiča optickým a akustickým signálom a tiež výstražným pribrzdením.

Obidva systémy patria k voliteľnej výbave za príplatok.
1 V rámci možností daných systémom.
2 Do 30 km/h.
 Video v nemeckom jazyku.

Asistent udržania jazdného pruhu "Lane Assist"1

Pri neúmyselnom opúšťaní jazdného pruhu aktívne zasiahne do riadenia a zároveň vodiča upozorní zvukovým signálom a ikonou v palubnom počítači.

1 Voliteľná výbava za príplatok.
2 V rámci možností daných systémom.
 Video v nemeckom jazyku.

Asistent pri vyparkovaní vozidla1

Systém vás zvukovým signálom upozorní na kritickú vzdialenosť k inému vozidlu, keď z parkovacieho miesta vychádzate cúvaním. Ak by vodič na situáciu nezareagoval, môže systém zabrániť nehode tým, že vozidlo automaticky zastaví.

1 Voliteľná výbava za príplatok.
Video v nemeckom jazyku.

Asistent jazdy pri bočnom vetre1

Táto funkcia je súčasťou elektronickej kontroly stability a automatickým brzdením kolies pomáha udržať stabilitu vozidla pri silnom nárazovom bočnom vetre.

1 Len pre zatvorené nadstavby.
 Video v nemeckom jazyku.

Parkovací asistent "Park Assist"1

Parkovanie na pozdĺžne a priečne parkovacie miesta zvládne vo viacerých ťahoch. Systém prevezme riadenie vozidla po zaradení spätného chodu. Vodič ovláda len pedál spojky, akcelerátora a brzdy.

1 Voliteľná výbava za príplatok.
 Video v nemeckom jazyku.

"Trailer Assist" Asistent manipulácie s prívesom1

Vozidlo s prívesom automaticky riadi na pozdĺžne a priečne parkovacie miesto.

1 Voliteľná výbava za príplatok.

Asistent bočnej ochrany karosérie1

Kontroluje boky vozidla a na kritické priblíženie sa k stĺpu, múriku alebo človeku vás upozorní optickým a zvukovým signálom.

1 Voliteľná výbava za príplatok.

Asistent pre zmenu jazdného pruhu "Side Assist"1 2

Keď systém "Side Assist" pomocou senzorov zaznamená pri zmene jazdného pruhu iné vozidlo v oblasti mŕtveho uhlu, upozorní Vás na to ikonou vo vonkajšom spätnom zrkadle¹.

1 Voliteľná výbava za príplatok.
2 V rámci možností daných systémom.

Importér si vyhradzuje právo zmeny obsahu a cien. Všetky ceny sú uvedené v € s DPH. Zobrazené modely sú len ilustračné a môžu sa líšiť v jednotlivých detailoch výbavy. Podrobnejšie informácie Vám poskytnú naši predajcovia Volkswagen Úžitkové vozidlá.

Zavrieť
Menü schließen
Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Ihr Volkswagen Team