Nájazdový uhol a brodivosť

Maximálny nájazdový uhol nového modelu Amarok je 29,5° vpredu a 23,6° vzadu. Okrem toho je schopný sa brodiť do hĺbky 500 mm.1

1Hodnoty platia pre nenaložené vozidlo.

Priečny náklon1

Široký rázvor nového modelu Amarok vám zabezpečí extrémnu stabilitu aj na cestách s priečnym náklonom do 50°*.

* Hodnoty sa menia v závislosti od výbavy a motorizácie.
1Priečny náklon na ľavej strane dosahuje 49,7°, na pravej strane 50,8°. Zoberte prosím na vedomie, že ide o štatisticky prepočítané hodnoty.

Prechodový uhol

Vďaka jeho väčšej svetlej výške prejde nový Amarok cez prekážky s prechodovým uhlom až 15,6°.1

Hodnoty platia pre nenaložené vozidlo.

Stúpavosť

Amarok zvládne 100 % (45°) stúpanie s nákladom s hmotnosťou až 1 tony.1

1 Hodnoty sa menia v závislosti od výbavy a motorizácie vozidla.

Zosilnené listové pružiny "Heavy-Duty"

Sériovo dodávané listové pružiny 2+1 poskytujú vysoký jazdný komfort a zaťaženie prívesom až 3 500 kg1, voliteľné listové pružiny 3+2 zvyšujú maximálnu úžitkovú hmotnosť o 160 kg.

1Amarok s motorom 3,0 TDI s výkonom 150 kW/224 k, stálym pohonom všetkých kolies 4MOTION, 8-stupňovou automatickou prevodovkou, listovými pružinami 2+1 a pohotovostnou hmotnosťou vozidla až 2 360 kg.

Off-road ABS

Po úspešnom aktivovaní tohto systému sú kolesá pri brzdení na voľnom povrchu blokované s väčším brzdovým intervalom a pod kolesami sa nahrnie voľný materiál tak, že vytvorí brzdný klin, ktorý môže podstatne skrátiť brzdnú dráhu. Citeľne sa tým zvýši vaša bezpečnosť pri jazde.

Stály pohon všetkých kolies 4MOTION

Tento pohon 4x4 so samosvorným diferenciálom typu Torsen je v segmente vozidiel pick-up raritou a poskytuje rovnomerné rozdelenie hnacej sily 40:60 pre všetky jazdy na ceste a v teréne.1

1Rozdelenie sa mení v závislosti od typu povrchu.

Pripojiteľný pohon všetkých kolies 4MOTION

Rozdeľovacia prevodovka umožňuje elektrické pripojenie a odpojenie predných kolies počas jazdy. Pri výraznom stúpaní alebo na dlhších pasážach s kamenným povrchom môžete dodatočne zapojiť redukčnú prevodovku.

Mechanická uzávierka diferenciálu

Dodáva sa dodatočne k sériovo dodávanej elektronickej uzávierke diferenciálu a zabezpečuje optimálnu trakciu na nespevnenom a klzkom povrchu. Po jej aktivovaní sú obidva zadné kolesá poháňané rovnakou silou a rovnakými otáčkami.

Ochranný kryt spodku vozidla

Oceľový ochranný kryt spodku vozidla.1

Silný oceľový plech ochráni palivovú nádrž pred odskakujúcimi kamienkami a konármi, ktoré ležia na zemi.

1Voliteľná výbava za príplatok.

Asistent zjazdu z kopca

Na želanie dodávaný systém sa postará o bezpečnú a kontrolovanú jazdu z kopca, keďže manažment motora riadi reguláciu otáčok motora a v prípade potreby aktivuje brzdy. Vozidlo sa pohybuje konštantne krokom.

Zavrieť

Nový Amarok. 190kW pre prácu aj zábavu.