Multikolízna brzda

Multikolízna brzda začne vozidlo po náraze spomaľovať, aby sa v ideálnom prípade vyhlo následnej kolízii1. Po krátkom zásahu brzdovej sústavy je automobil pozvoľna spomalený na rýchlosť 10 km/h. 17-palcové kotúčové brzdy vpredu a 16-palcové kotúčové brzdy vzadu okrem toho poskytujú optimálny výkon aj pri vysokom zaťažení bŕzd.

Elektronický stabilizačný program zabráni vozidlu dostať sa do šmyku tak, že cielene pribrzďuje jednotlivé kolesá.1

1V rámci možností daných systémom.

Elektronická kontrola stability

Cieleným pribrzdením jednotlivých kolies pomáha vozidlu, aby sa nedostalo do šmyku.

Elektronická stabilizácia prívesu

Bezpečnosť na vysokej úrovni a na každom povrchu. Elektronická stabilizácia prívesu sa postará o bezproblémovú jazdu s prívesom až do hmotnosti 3,5 tony.

Parkovacie senzory

Pri parkovaní vás akusticky upozornia na prekážky vpredu a vzadu a vzdialenosť od prekážky sa zobrazí na displeji.1

1 V rámci možností daných systémom.

Cúvacia kamera "Rear View"

Cúvacia kamera sprostredkuje voľný výhľad na priestor za vozidlom a pri parkovaní vás podporuje pomocnými líniami, ktoré sa zobrazia na displeji.1

1V závislosti od typu rádia a navigačného systému.

Svetlá a viditeľnosť

Svetlá do hmly s aktívnou funkciou pri odbočovaní.
Pri tmavých prejazdoch a neprehľadných križovatkách rozširujú váš výhľad svetlá do hmlu s aktívnou funkciou pri odbočovaní a tým zvyšuje vašu bezpečnosť. Svetlo do hmly na vnútornej strane zákruty osvetlí okraj cesty pri odbočovaní pri rýchlosti 40 km/h a nižšej. Vďaka tomu rozpoznáte možné nebezpečenstvo rýchlejšie a do cieľa dorazíte bezpečne.

Paket "Svetlá a viditeľnosť".
Automaticky zapne stierače pri daždi a interval stierania prispôsobí podľa intenzity dažďa. Okrem toho automaticky zacloní vnútorné spätné zrkadlo, aby vás neoslňovali svetlá vozidiel idúcich za vami. Balík zahŕňa tiež automatické zapnutie svetiel v tme a funkciu "Coming home" a "Leaving home".

Kontrola tlaku v pneumatikách

Kontinuálne meria tlak v každom kolese a zobrazí ho na palubnom počítači. Na podstatný pokles tlaku vás upozorní symbolom na palubnom počítači.

V rámci možností daných systémom.

Zavrieť

Nový Amarok. 190kW pre prácu aj zábavu.