Nový Volkswagen Crafter − Vyvíjaný spolu so zákazníkmi

06.07.2016
  • Funkčný: nový dizajn karosérie a interiéru
  • Najlepší v triede: najnižší koeficient aerodynamického odporu
  • Optimálna podpora vodiča na pracovisku

 

Hannover, 1. júla 2016 - Na jeseň bude predstavená nová generácia modelu Crafter značky Volkswagen Úžitkové vozidlá. Prvé skice ukazujú inovatívny dizajn 'veľkého brata' modelového radu Transporter (T6). Karoséria, vytvorená s novou DNA dizajnu značky Volkswagen, sľubuje funkčnosť, atraktivitu a vysokú kvalitu od kvalitnej výroby zaručujúcej spoľahlivosť až po kvalitu použitých materiálov.

Prístup k dizajnu je od základu nový: Crafter je úplne nanovo vyvinuté vozidlo. Na začiatku experti značky Volkswagen Úžitkové vozidlá v intenzívnej komunikácii skúmali potreby a požiadavky zákazníkov a pozvali ich podieľať sa na návrhu formátu karosérie podľa ich vízií. Špecialisti z Hannoveru sa často pripojili k zákazníkom ako spolujazdci počas ich rutinných každodenných jázd a priamo na ich mobilnom pracovisku zisťovali ich želania a potreby.

Takto získané poznatky sa odrážajú vo funkčnosti aj dizajne: prístup k tvorbe dizajnu bol dôsledne analytický, ako hovorí Albert-Johann Kirzinger, šéfdizajnér značky Volkswagen Úžitkové vozidlá: "V segmente úžitkových vozidiel je dizajn zvlášť dôležitý, pretože musí súčasne slúžiť rozličným skupinám zákazníkov."

Inovatívny dizajn karosérie nového modelu Crafter prináša najlepší koeficient aerodynamického odporu 0,33 v triede a ideálny pomer medzi vonkajšími rozmermi a využiteľným priestorom. Tým už samotný dizajn demonštruje benefity, ktoré vznikli na základe poznatkov získaných pri analýzach a ktoré boli pri modelovom rade Crafter inkorporované do úplne novej architektúry úžitkového vozidla. V kombinácii s praktickosťou pre každodenné používanie a optimálnou konfiguráciou nákladného priestoru nový Crafter rieši zdanlivé protiklady.

Vychádzajúc zo základného aerodynamického tvaru značka Volkswagen Úžitkové vozidlá vyvinula koncepciu, ktorá funguje pri všetkých modelových verziách a derivátoch. Neskôr bude charakteristická DNA dizajnu Volkswagen aplikovaná pri všetkých úžitkových modeloch značky, vysvetľuje Albert-Johann Kirzinger. Modelový rad T6 tak uvedením novej generácie modelu Crafter dostane "veľkého brata".

Modelom Crafter vstúpi do segmentu úžitkových vozidiel taká úroveň celkovej kvality a robustnosti, aká doteraz v tejto triede vozidiel nebola dosiahnutá.